"פעמוני חירות"

האנסמבל הקולי הישראלי שרים לחופש. "פעמוני חירות" הוא הקונצרט הרביעי והאחרון לעונת 2019-20 בסדרה "החוויה הקולית" של האנסמבל הקולי הישראלי שיתקיים ב-11 במאי בכנסייה היוונית האורתודוכסית בחיפה.

יובל בן עוזר (צילום: דורון עובד)

במרכז הערב ביצוע מקהלתי ראשון בישראל ל- Figure Humaine פני אנוש, מאת פרנסיס פולנק, הנחשבת לאחת היצירות המרגשות ביותר שנכתבו למקהלה במאה ה20. המנצח הוא יובל בן עוזר
הקונצרט הקרוב מטלטל ומענג כאחד, יסוב סביב מוסיקה המביעה כמיהה לחירות. במרכז הערב תעמוד היצירה פני אנוש, Figure Humaine הכתובה על בסיס שמונה פואמות מאת פול אלואר, מחשובי המשוררים במאה ה20. אלה נכתבו בשנת 1944 בימי המלחמה תחת צרפת הכבושה. המוסיקה המהפנטת של פרנסיס פולנק הפכה את היצירה לסמל למוראות המלחמה, לחירותו של האדם ולניצחון האנושיות על העריצות, Figure Humaine נחשבת בעיני רבים וחובבי מקהלות בעולם, כיצירה היפה והמרגשת ביותר שנכתבה למקהלה במאה ה-20. בערב זה היא תבוצע לראשונה על ידי מקהלה ישראלית.

עוד יבוצעו בקונצרט על נהרות בבל של גדול מלחיני הבארוק המוקדם בגרמניה היינריץ שיץ, Freedom suite של דיוק אלינגטון (חלק מתוך ה- Sacred Concert שכתב אלינגטון ב-1967), את חרותי של ג'ורג' מוסטקי וכן שירי נשמה אפרו אמריקאים ושירי מחאה מדרום אפריקה. העבדים האפריקאים בארצות הברית כמו גם השחורים בדרום אפריקה ביטאו את כמיהתם לחופש ואת התקווה לעתיד טוב יותר דרך השירים, שעברו בעל פה מדור לדור.

האנסמבל הקולי הישראלי נוסד בשנת 1993 על ידי המנצח והמנהל המוזיקלי יובל בן עוזר, ועד מהרה כבש את מקומו כגוף הקולי הקאמרי המוביל בישראל. מאז הקמתו האנסמבל שם דגש על מצוינות ורמה אמנותית גבוהה, קידום יצירה ויוצרים ישראליים והפצת המוסיקה הקולית לקהל רחב ככל האפשר. האנסמבל מורכב מ-19 זמרים מקצועיים, ומופיע במיטב האולמות והפסטיבלים בארץ, בסדרת קונצרטים משלו ועם התזמורות המובילות, וזוכה להצלחה רבה בקרב הקהל ובקרב מבקרים ומוסיקאים. רפרטואר האנסמבל רחב ומשתרע ממוסיקת ימי הביניים ועד למוסיקה בת זמננו, ובכלל זה, יצירות אוונגרדיות והקלטות פס קול לסרטים. האנסמבל זכה בפרסים ראשונים בתחרויות בינלאומיות למקהלות במלטה, ספרד ובלגיה. ומשתתף בפסטיבלים בינלאומיים רבים בכל אירופה. לשם העשרת החוויה המוסיקאלית מקיים האנסמבל מופעים לילדים בכל הארץ, ועוסק בפעילות מוסיקלית חינוכית.

חיפה: יום שבת, 11.5, הכנסייה היוונית האורתודוכסית, בשעה 13:00.
רח' הפרסים 3 | הזמנת כרטיסים באמצעות החוג למוסיקה קאמרית 04-8363084 |

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

ואולי כל מה שאנחנו צריכים עכשיו זה סטנדאפ עם אסף יצחקי ללא צנזורות?

מה באמת אתם צריכים כרגע? נדמה שלפתוח את מהדורות החדשות בחודשים האחרונים הפך עבור מרבית …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *