פרויקט חייו

הוא רק בן 21 וכבר הקים פרויקט חלוקת מזון לנזקקים שמבוסס כולו על תרומות. יובל בוקין מקדיש את כל זמנו במהלך היום לקשר בין אנשים ולדאוג לכך שכל אחד יתנדב בזמן שלו, כך הוא בעצם מנגיש את נושא ההתנדבות ודואג לכך שיהיו כמה שפחות אנשים רעבים.

יובל, בן 21 מקרית ים, השתחרר לפני חצי שנה משירות לאומי בביה"ס ליאו באק כסייע בכיתות התקשורת של בית הספר. את הפרויקט שלו החל לפתח בגיל 18 כשהיה בתנועת מדצים בקריית ביאליק. יובל מספר איך נחשף לראשונה לנושא חלוקת המזון:" היינו צריכים להתנדב במסגרת המדצים פעם בחודש ולחלק לנזקקים אוכל בקרית ביאליק. בתחילה ניהלתי את החלוקה כמו שהייתה לפני ולאט לאט התחלתי לפתח אותה. בתחילה הייתי עושה חלוקה, נותן לאנשים כמה כתובות של נזקקים ואנשים חילקו אותם למשפחות ביום ושעה שקבעתי איתם".

צילום עצמי

בוקין הבין שיש פה הזדמנות לשלב את הילדים בעזרה לקהילה וחשב איך יוכל להנגיש את הנושא להורים לילדים בכדי שכולם יוכלו להתנדב ולא יהיו מוגבלים בזמן או באזור החלוקה:" הבנתי שכדי לאפשר לאנשים להתנדב בחלוקה אני צריך לתת להם יותר אופציות ולכן החלטתי שאני נותן לכל מתנדב פה כתובת אחת באזור המגורים שלו והוא מחלק לנזקק את הדברים מתי שהוא רוצה ויוכל לקחת איתו את הילדים שלו בכדי להעביר את המסר לדור הבא".

יובל ייתן לכם כתובת ליד הבית שלכם וכל שתצטרכו לעשות הוא להניח את את הדברים על הדלת. במידה ותיתקלו בקושי לעלות לדירה  מכל סיבה שהיא, יובל יתלווה אליכם והוא יעלה לדירה.

מה מניע בחור צעיר להקדיש את חייו לפרויקט הזה?
יובל מספר:" הרצון לאפשר לכולם להתנדב, כלומר, ההתנדבות מותאמת לבנאדם לפי היכולת שלו. אם אדם רוצה לחלק יותר מכתובת אחת, הוא מקבל את האופציה ואם למתנדב קשה לעלות לדירה מסיבות כגון שיש לו ילדים קטנים ואין לו מה לעשות איתם או מתבייש אז אני או המתנדבים שלי  מלווים  אותו וככה הוא וילדיו זוכים להשתתף  בפרויקט מבלי שזה יפריע להם עם השגרה שלהם וכולם מרוויחים".

התרומות מגיעות ליובל מספקים ואנשי עסק שונים שמעדיפים לתרום בסתר, הוא עושה את החיבור בין מתנדבי החלוקה למשפחות הנזקקות. הוא נעזר בפרסום בפייסבוק ומבקש עזרה בחלוקה או בשינוע  אבל המסר שלו הוא מאד פשוט:" ההתנדבות היא מינימום מאמץ בין 5-10 דקות ומקסימום תמורה ואתם יכולים להתנדב כמה שאתם רוצים וילדיכם ירוויחו מזה ערכים כי זו פעולה פשוטה שמסייעת לכל המערך הזה להתקיים."

החלום שלו החלום שלו הוא שכל אדם במדינת ישראל ייתן מעצמו למען האחרים:" ככה יהיו פחות אנשים רעבים במדינה שלנו".

צילום עצמי

אם גם אתם רוצים לעזור ליובל להמשיך בפרוייקט המבורך הזה תוכלו לפנות אליו בפייסבוק
או בטלפון: 054-2228230

אודות אורטל איבגי

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *