פרשת השבוע / משה בניאב

המאני טיים

משה בניאב
צילום: עצמי

הפגרה המיותרת נגמרת ואיתה תכף מסתיים סיבוב ומכבי חיפה יוצאת למשחק חוץ נגד חדרה. אמנם המועדון והשחקנים מתכוננים רק למשחק הבא, אבל לאוהדים יש חגיגה של שלושה משחקים בשמונה ימים. אם מכבי חיפה תצליח להוציא 7-9 נקודות משלושת המפגשים, זאת תהיה הצהרת כוונות רצינית על תואר האליפות, שכן המסע מתחיל בקבוצות, שהמתחרות שלה על התואר התקשו לנצח, לא הצליחו להוציא תוצאה טובה ולקינוח מפגש צמרת עם באר שבע.
הפועל חדרה, הקבוצה שמכבי תל אביב לא הצליחה לנצח, תתכונן היטב למשחק נגד הקבוצה המלהיבה במדינה, מכבי חיפה. היא תתכונן למשחק עם הרבה שחקני התקפה ושליטה בכדור.
חדרה תעשה למכבי חיפה את מה שהיא עשתה למכבי תל אביב, היא תגן עם הרבה שחקנים בריכוז גבוה גם באגף וגם במרכזה, שישחרר את המגן שיגיע מהצד השני. מאחר ויהיה קשה לעצור את המהירות של מאבוקה בצד אחד, שייקח את מלוא תשומת הלב מכבי, חיפה תהיה חייבת את סאן מנחם יותר תוקף.
אבל אל לנו לטעות, כשחדרה מתקיפה היא עושה את זה עם הרבה שחקנים ומנסה להחזיק בכדור. היא אמנם עדיין לא מרבה להבקיע, אבל כשהכדור אצלה היא מאוד רוצה להבקיע. כשמכבי חיפה תצא להתקפות מתפרצות היא תצטרך לעשות את זה מהר מאוד כדי לתפוס את חדרה דלילה ולא מוכנה.
מ.ס אשדוד, הקבוצה של רוני אוואט (הרבה בריאות) תגיע לסמי עופר, למשחק שיגדיר אותה כקבוצת אמצע טבלה, לעומת עונות קודמות שנלחמה על חייה בליגת העל ברוב הזמן. למכבי חיפה מצפה משחק לא קל נגד קבוצה שהכוח שלה בהתקפה איכותית, עם שגיב יחזקאל ושלומי אזולאי, שמראה יכולת טובה מתחילת העונה. נקודת התורפה שלהם היא ההגבהות לרחבה שלה, שם החלוצים של מכבי חיפה שמרבים לקבל כדורים מהאגף, אם זה על ידי מאבוקה ואם זה על ידי חזיזה ושרי שבאים לעזור בצדדים, תצטרך להרבות בהגבהות קצרות. צפוי משחק מעניין בסמי עופר לעיני אצטדיון שיהיה מלא, עקב ההתלהבות וההנאה מהקבוצה העונה.
הפועל באר שבע – המפגש הפיקנטי שעל הנייר אמור להיות הקשה מבין השלושה מגיע אחרי שבוע קשה מבחינה פיזית והסגל העמוק יותר של מכבי חיפה יהיה יתרון. ההתקפה המהירה של באר שבע עם האסלביינק ושהר יקשו על ההגנה הגבוהה של מכבי חיפה שתצטרך לשחק עם הגנה נמוכה או לעשות הכל כדי לסכל את הכדורים הארוכים שיתפסו אותם לא מוכנים. החוליה החלשה של באר שבע, כמובן היא ההגנה, שאמנם לפי הטבלה לא ספגה הרבה, אבל טעויות קשות שלה הם הסיבה לדעתי לזה, שהם לא מוליכים את הטבלה.
והנה תכף מסתיים סיבוב ומכבי חיפה שפתחה את העונה עם חוסר יציבות מבחינת היכולת נמצאת בשיפור מתמיד ועכשיו ניתן לראות שהקבוצה צברה ביטחון ומשחקת כדורגל נפלא ברוב שלבי המשחק. עם הזמן גם יגיע תיאום בין השחקנים ואם היא תגיע לשיא בסיבוב השני מצפה לנו קרב שילך כנראה עד הסוף.
תיהנו.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *