פרשת השבוע / משה בניאב

הרכב מנצח לא מחליפים

ליוואי גארסיה עובר שני שחקני הגנה של מכבי חיפה ומתקדם לעבר השער ומטרים ספורים ממנו בועט לפינה. לרוע מזלו ג׳וש כהן הדף את הכדור שהגיע לשלומי אזולאי, אבל עופרי ארד במשימת חיפוי מציל גול מקו השער. איתו הגיעו עוד שני שחקנים שהפעילו לחץ על שלומי אזולאי.
החלטה כזאת לא מקבלים עם הרבה מחשבה לפני. באלפית השניה הוא יודע שאם היריב יעבור את החברים שלו הוא יהיה שם כדי לעזור, לזנק, ליפול על הארץ ובנחישות לעצור את הכדור. זה כבר לא מקרי. זה מאבוקה נגד הפועל ת״א וזה שרי נגד נס ציונה. זה מרקו בלבול.

בעונות הקודמות הלא טובות של מכבי חיפה הייתה נהוגה המדיניות של ״מי שטוב משחק״ ובאמת השחקנים ניסו לעשות את הכי טוב שלהם. שלהם לעצמם לא בשביל מכבי חיפה. ואי אפשר להאשים אותם. בלבול הגיע וגם אם שחקן במשחק לא טוב – כל עוד ההרכב הזה מנצח הוא ימשיך לשחק. מי שעל הספסל ימתין בסבלנות ולא משנה מי יושב שם. אם בעבר ראינו שחקן שרוצה להבקיע רק בעצמו ולגנוב את ההצגה היום אנחנו רואים יותר שחקנים מעורבים בשערים. המשחק יותר קבוצתי ומשחק ההגנה יותר אגרסיבי ומשתתפים בו כל שחקני השדה. והכי חשוב שהוא רוצה שהחברים יצליחו במשחק. זה תורם לרוח הקבוצתית.
כששחקן יושב בספסל הוא רוצה מאוד לשחק אבל מה לעשות שהקבוצה מנצחת. אז לא כועסים על המאמן ובעיקר בעיקר מחכים להזדמנות ורוצים לנצח מתוך הצהרה – ״הנה המאמן אני יכול לתת לך ניצחונות״. אז זה שועה נגד הפועל ת״א, זה עוואד נגד נס ציונה ונגד בית״ר זה מקסים פלקושצ׳נקו.

עידן חדש במכבי חיפה

מקסים פלקושצ׳נקו עם מהלך נהדר שעשה בעצם את שער היתרון נגד בית״ר העדיף לשבת על הספסל במכבי חיפה מאשר לשחק בהרכב של קבוצה אחרת. גם מקסים כמו כולנו יודע שהולך להיות פה משהו גדול. עוד מעט כל הכדורים הלא מדוייקים האלה יגיעו והמהלכים יקרו יותר מהר ושחקנים ייכנסו לכושר משחק יותר גבוה ונראה קבוצה שמזכירה את הגדולות ביותר.
עם מאמן שגדל ושיחק במועדון, אבל מעל הכל – הוא אוהד הקבוצה. הוא משחק עם ארבעה שחקני התקפה במערך שאני לא זוכר בישראל ומעט קבוצות בחו״ל.

הקבוצה הגדולה ביותר

זה בדרך לשם. כשבניון בקדנציה הראשונה שלו בירוק היה מקבל את הכדור על החצי כל הקהל היה קם כי ״משהו הולך לקרות״. בהתחלה ראינו כמה וכמה פעמים מהלכים שלו במשחק ואז זה הפך לכל מהלך שהוא היה מעורב בו. אז כמוהו דולב חזיזה. דולב חזיזה – הקהל מאוהב.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *