"פתאום אני אוכלת בריא ובלי שטויות"

לפני כשלוש שנים איבדה ריקי פיינברג את בעלה מדום לב. לדבריה, כל דיירי הבית חיו באורח חיים לא בריא. לאחר שאובחנה במצב בריאותי לא טוב, החלה לאכול אוכל בריא ושנה לאחר מכן, הצליחה להשיל ממשקלה 40 קילוגרמים, תוך שהיא סוחפת אחריה את ילדיה

בשנה שעברה יצאה ריקי פיינברג (47) לטיול נשים בסלובקיה. היא לא ידעה כמה חייה ישתנו אחרי הטיול הזה, ושהיא תצליח להוריד 40 קילוגרמים ממשקל גופה בשנה וחצי, בעזרת אבחון של אחת מהחברות שהכירה בטיול.

הייתי נשברת וחוזרת להרגלים הישנים. ריקי פיינברג
צילום: דורון גולן


פיינברג תושבת קרית ים, אימא לשני ילדים בן (21) מתנדב בצבא, והבת (18) תלמידה בתיכון, גם הם לוקחים חלק בשינוי שעברה מאז אותו טיול. לפני כשלוש שנים התאלמנה פיינברג מבעלה, כשנפטר במהלך השינה מדום לב, לאחר שנים של התנהלות באורח חיים לא בריא. "לפני 16 שנים הושתלה בגופו כליה, ואז הוא קיבל את חייו מחדש", היא מספרת השבוע, "אך בהמשך, הוא אובחן גם כחולה סכרת, וסבל מיתר לחץ דם וכולסטרול. הוא חי אורח חיים לא בריא, כמו כולנו בבית, עד שלפני שלוש שנים, עצם עיניים וזהו".
פיינברג הייתה בעלת משקל גבוה במשך השנים ולדבריה, המשקל בעיקר עלה לאחר הלידות וההריונות שעברה. במהלך השנים, ניסתה בדרכים שונות לרדת במשקל ללא הצלחה, היא הלכה לדיאטנית דרך קופת החולים וניסתה גם עצמאית "הייתי מהר מאוד נשברת וחוזרת להרגלים הישנים שלי", היא אומרת.

לפני השינוי. פיינברג
צילום: עצמי

מה מותר ומה אסור

לטיול בסלובקיה הצטרפה לחברה טובה, שחלתה בסרטן השד, בטיול לנשים שמחלימות מסרטן השד. את הטיול הובילה ריבי רוזנברג. "במהלך הטיול התוודעתי לעיסוק של ריבי, שעוסקת ברפואה טבעית ומטפלת באירידיולוגיה – אבחון בגלגל העין".
במהלך הטיול שכלל מסלולי הליכה, הרגישה פיינברג בקשיים בהליכה בעקבות המשקל הכבד והבינה שעליה לעשות מעשה ולטפל בעצמה. "כל החיים דאגתי לבריאות של בעלי ושל הילדים. בגיל 16 הבן שלי קיבל סוכרת נעורים, לבת שלי יש בעיות בבלוטת התריס שהתחילו והשנה, הגיע הזמן שאתפנה לעצמי ואדאג לבריאות שלי. ידעתי שהגוף שלי לא במצב טוב ולא רק מבחינת המשקל, גם פנימית, וחשבתי מה כבר ריבי יכולה לחדש לי. הלכתי אליה והאבחון הראה שמצבי הבריאותי לא טוב".

לדבריה, רוזנברג אמרה לה: "מותק, את חייבת לקחת את עצמך בידיים, חייבת דחוף שינוי בתזונה". למרות ההכרות איתה, פיינברג הייתה סקפטית לגבי התהליך. "אמרתי לעצמי, יאללה, אם לא יתאים לי אני מפסיקה ואומרת לה 'תודה רבה שלום וביי. בשבוע הראשון למדתי את התפריט שריבי בנתה לי, ואחר כך, אמרתי לה מספיק, מכאן אמשיך לבד, אך ריבי לא ויתרה לי, דיברה איתי הרבה ונתנה לי את התמיכה שלה והמשכתי. הייתי מתייעצת איתה על מוצרים שונים אם מותר או אסור לי לאכול אותם".

קיבלתי מוטיבציה. ריקי פיינברג
צילום: דורון גולן

בנוסף היא מספרת, כי הייתה לה מוטיבציה, כשראתה שהשינוי מתחיל לקרות.
לדבריה, כבר אחרי חודשיים מתחילת התהליך הרגישה הקלה בגוף, הקלה ברגליים ואפילו במערכת הפנימית שלה. "התחלתי לרוץ ולעסוק בספורט, להרגיש טוב ללא כאבים. היום אני שנה אחרי ושומרת על אורח חיים בריא, אוכלת בריא ועושה ספורט. ירדתי 40 קילוגרמים, אני מרגישה טוב עם עצמי חיצונית ופנימית. לפני השינוי הייתי חיה על כוסות קפה וקולה, מדלגת על ארוחות, ארוחות הצהריים שלי כללו לרוב פלאפל ובעיקר הייתי אוכלת בשעות מאוחרות בלילה".

היום פיינברג מקפידה לפתוח את יומה בשתיית כוס מים עם לימון סחוט או שייק בריא, מקפידה על ארוחת בוקר שכוללת לחם קמח כוסמין ללא קמח חיטה, חלבונים וירקות, אוכלת באופן מסודר, ואף סחפה לתוך השינוי את ילדיה. "בהתחלה זה היה נראה להם מוזר, שפתאום אני אוכלת בריא ובלי שטויות ואני מקפידה גם בבית שהתזונה תהיה בריאה".
גם כשהיא יוצאת מהבית ובעבודה היא מקפידה על מה שהיא אוכלת. "לפני כמה חודשים נסעתי לבקר חברה, בדרך עברתי בסופר וקניתי דברים שידעתי שלא יהיו אצל חברה שלי. אם לא הייתי קונה ומביאה איתי, לא הייתי נוגעת באוכל אצלה", היא אומרת.
פיינברג מקבלת תגובות חיוביות מחבריה לעבודה ומרגישה נוח ונעים עם כך. היא מאמינה שבעזרת התמיכה של רוזנברג הצליחה להגיע לשינוי הזה במשקלה, ואף להכניס לתהליך את ילדיה.

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מירי צור- לעצב את החלום שלך

מעצבת הפנים מירי צור, היא דוגמא מוחשית לרפורמה והחדשנות המובאת בימים אלו בעולם עיצוב הפנים …

תגובה אחת

  1. משתמש אנונימי (לא מזוהה)

    מהממת !!! ישר כוח !!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *