צבעים לקירות פנים וחוץ :כל מה שאתם צריכים כדי להעניק חיים לקירות הבית שלכם!

צבעים לקירות? החיים הם הרבה מעבר לשחור ולבן

במשך שנים ארוכות נהגו הישראלים לצבוע את קירות הפנים של הבתים שלהם בצבע לבן, אולי בשל מחסור במודעות עיצובית ואולי בשל העובדה שהצבע הלבן הוא ניטרלי ומאפשר לקלוע לטעם רחב ככל האפשר של מרבית האנשים. עם העלייה במודעות העיצובית והפונקציונאלית בארץ הופנמה ההבנה כי לצבעים לקיר פנימי או צבעים לקיר חיצוני ישנה חשיבות רבה גם מעבר לאלמנט העיצובי, זאת בשעה שהם מספקים עמידות ואיכות שיכולים לסייע לנו לשמר את המבנה, להגן עלינו מפני קרינת השמש הישירה ואף לסייע לנו להפחית בצריכת האנרגיה.

כיצד תבחרו את צבע לקיר פנימי?

כיום מומלץ לצבוע קירות פנים בתוך הבתים באמצעות צבעים אקרילים, ממגוון חברות שמשווקות כיום בשוק בישראל ושאותן ניתן למצוא בכל חנות של כלי עבודה או ברשתות השיווק. לצבע האקרילי יש יתרון מרכזי בכך שהוא צבע נושם ושניתן לרחוץ אותו באמצעות מטלית לחה וכך להסיר כתמים או כל לכלוך אחר שהילדים או בעלי החיים בביתכם יוצרים. חשוב לבחור בצבע שמעניק לכם רמת כיסוי גבוהה וכמובן שמבחינת הצבע הנבחר, עליכם להתאימו לעיצוב הבית והריהוט הקיים בכל חדר ואת זה תוכלו לעשות מתוך בחירה במניפת צבעים שמציגה בפניכם את כל האפשרויות מהן תוכלו לבחור. טיפ חשוב לבחירת הצבע נוגע לבחירת הגוון מבין מניעת הגוונים שתוכלו למצוא בכל חנות או רשת שיווק והוא מתייחס לעובדה כי בחירה בצבעים בהירים תעניק מראה גדול יותר לחדר בזמן שבחירה בצבעים כהים תייצר נראות קטנה יותר של החלל.

ומה עם הצבע לקיר חיצוני?

המהפכה שחלה בשנים האחרונות בבחירת צבע לקיר פנימי לא פסחה גם על המגוון הרחב של צביעות קירות חוץ אותו אנו יכולים לזהות בעת נסיעה בכבישי ישראל ובעיקר ברחובות בהם נבנות דירות קרקע ווילות, והן בצביעה חיצונית של מגדלי מגורים. קירות חוץ של בניינים ווילות נצבעים במרבי המקרים בעת הבנייה, אך ישנם לא מעט וועדי בתים ומשפחות שמעוניינים להשביח את הבתים שלהם או לחדש את חזיתות הבתים ולכן בוחרים בצבע לקיר חיצוני כאפשרות הנוחה ביותר. בבחירה של צבע לקיר חיצוני יש חשיבות רבה בבחירה של צבע איכותי ועמיד, החשיפה הממושכת לתנאי מזג האוויר בישראל החל מקיץ חם וכלה בחורף קר ורטוב מחייבים מתן תשומת לב לבחירה הנכונה. טיפ מקצועי בנוגע לצביעה של קירות חיצוניים הוא לבחור את הצבע המתאים מבין פלטת הצבעים שאותה תוכלו למצוא בכל חנות או רשת שיווק וכמובן לצבוע את הקירות בתקופת האביב או הקיץ בכדי לספק לצבע אפשרות התייבשות מלאה.

כיצד לייצר התאמה של הצבע לחלל המגורים או הבית שלכם?

הישראלים אוהבים להתחדש ולשפץ את הבתים שלהם, בעיקר רגע לפני תקופת החגים בפסח או בראש השנה. החשיבה העיצובית מנחה את הבחירה בצבע המתאים. כשאנו בוחרים את הצבע לקיר פנימי עלינו לקחת בחשבון את הריהוט הקיים בחלל כדי לייצר הרמוניה מלאה ובבחירה בצבע לקיר חיצוני יש לקחת בחשבון אלמנטים נוספים כגון הגג, פריטים עיצוביים, קיר חיפוי וכד'. את הבחירה ניתן לבצע באמצעות מעבר על מניפת צבעים שמציגה בפניכם לעיתים מאות וגם אלפי אפשרויות מהן תוכלו לבחור את הצבע המתאים עבור הבית או חדר המגורים אותו תרצו לחדש.

היכן מומלץ לרכוש צבע לקירות פנים וחוץ?

תמיד מומלץ להגיע ולרכוש צבעים בחנויות לחומרי בניין או רשתות שיווק בהם תוכלו להתייעץ עם אנשי מקצוע וגם לצפות במניפת גוונים שתאפשר לכם את הבחירה המותאמת ביותר לצרכים שלכם. אחת האפשרויות המומלצות ביותר היא הלב"ץ, המרכז לחומרי בניין ואספקה טכנית אשר פועל כבר למעלה מ90 שנה ובו תוכלו למצוא את הצבעים האיכותיים והעמידים ביותר ממיטב החברות איתם תוכלו לצבוע קירות פנים או את קירות החוץ בבית או בבניין שבו אתם גרים. הצבע יותאם לצרכים, לסביבת המגורים ולעיצוב שלכם כך שתוכלו לבצע את הבחירה בראש שקט.

אודות לירן לביא

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …