צוות החקירה עומד בקשר רצוף עם משפחת טקה

המחלקה לחקירת שוטרים הוציאה הודעה לעדכון הציבור בנוגע לחקירת אירוע הירי שהביא למותו של סלומון טקה. "מח״ש תמשיך לנהל את החקירה בצורה יסודית ומקיפה, בהתעלם מרעשי רקע ומפרסומים שגויים בעיקר ברשתות החברתיות אשר אינם משקפים את העובדות"

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) פרסמה לפני מספר דקות הודעה לעדכון הציבור, בדבר התקדמות חקירת אירוע הירי שהביא למותו של סלומון טקה ז״ל, במגבלות הצו האוסר פרסום פרטי החקירה ומבלי לפגוע בהמשך ניהול החקירה.

סלומון טקה ז"ל
צילום באדיבות המשפחה

"ביום ראשון בשעות הערב, עם קבלת הדיווח הראשוני על המקרה, הגיעו חוקרי מח"ש לזירה והחלו לבצע פעולות חקירה משמעותיות", נמסר בהודעה. "במהלך הלילה נעצר קצין המשטרה היורה, שלא היה בתפקיד בזמן התרחשות האירוע ומאז בוצעו פעולות חקירה רבות. הקצין נחקר באזהרה וגם היום נמשכת חקירתו.
ביומיים האחרונים נגבו עדויות של עדי ראייה שהיו באזור, בוצעו שחזורים בזירה ונתפסו ראיות נוספות, לרבות בדיקה של מצלמות אבטחה רלוונטיות".

עוד לדברי מח"ש, צוות החקירה עומד בקשר רצוף עם בני משפחת טקה ונציגי מח״ש מעדכנים אותם לגבי מצב החקירה, ככל האפשר. "השוטר החשוד מצוי בימים אלה בחלופת מעצר, בפיקוח מלא והדוק וחקירתו תימשך ככל שיידרש", נכתב.

עוד נמסר, כי החקירה מלווה מראשיתה, על ידי פרקליט של מח"ש והיא מתנהלת תחת פיקוח הדוק של הנהלת המחלקה. בשלב זה מוטל עדיין צו איסור פרסום על החקירה, לבקשת מח"ש, במטרה למנוע פגיעה בחקירה כתוצאה מפרסומים שונים. במח"ש ביקשו להזכיר כי הצו עודנו בתוקף, נוכח פעולות חקירה חשובות שעדיין נדרשות וטרם הסתיימו, לרבות איתור של עדים נוספים.
"מח״ש תמשיך לנהל את החקירה בצורה יסודית ומקיפה, במטרה להגיע לחקר האמת על בסיס העובדות והראיות, ובהתעלם מרעשי רקע ומפרסומים שגויים בעיקר ברשתות החברתיות אשר אינם משקפים את העובדות. אנו ערים לצורך הציבורי לפרסם מידע מוסמך וכך אכן נפעל בהתאם להתקדמות החקירה".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *