בית המשפט: צוות פעולה יטפל במפגעי ביוב שפוגע בתושבים בקרית ביאליק

בתביעה שהגישה עיריית קרית ביאליק נגד תאגיד מים וביוב סובב שפרעם, קבע בית המשפט המחוזי בחיפה, שכל תקלה תדווח לצוות הפעולה ותתוקן בתוך יממה

עיריית קרית ביאליק זכתה בתביעה נגד תאגיד מים וביוב סובב שפרעם והמשרד להגנת הסביבה שהוגשה בעקבות הזרמת מי ביוב לתעלות הפתוחות שגרמו לדגירת יתושים ופגיעה בתושבי העיר.

לתביעה שהגישה העירייה קדם מכתב חריף ששלח ראש העירייה אלי דוקורסקי, למשרד להגנת הסביבה, בו הפציר לעצור באופן מיידי את  המעשה הבלתי חוקי של תאגיד סובב שפרעם, שמזרים ביוב אל תעלת ההגנה, הנמצאת בתחום המועצה האזורית זבולון, מרחק קצר מהעיר קרית ביאליק.

דוקורסקי ציין כי הזרמת הביוב לתעלה הפתוחה גורמת להיווצרות מוקדי דגירה ליתושים ואלו מורגשים היטב בתחום השיפוט של קרית ביאליק. "התנהלות התאגיד חסרת אחריות, פוגעת בבריאות הציבור וגורמת למטרד סביבתי קשה", אמר דוקורסקי ודרש את התערבות המשרד בסילוק המפגע, הפסקת הזרמת הביוב, ייבוש התעלות והדברתן.

השופט חננאל שרעבי, פסק כי עד להודעה אחרת, יבצע תאגיד המים סיורים לאורך קו תוואי הביוב, צפונית לתעלת ההגנה, שלוש פעמים בשבוע. השופט ציין כי הפתרון לבעיית קן הביוב צריך להיות כללי וממוסד ויש צורך בעזרת כל הגורמים כדי לקדם את הפתרון התכנוני של מערכת הסניקה החדשה.

היות והמפגע לא טופל, תבעה עיריית קרית ביאליק את תאגיד המים ואת המשרד להגנת הסביבה. בית המשפט המחוזי בחיפה קבע כי יוקם צוות פעולה שיכלול נציג מטעם עיריית קרית ביאליק ונציג מטעם התאגיד. כל תקלה תדווח לאלתר לצוות הפעולה ותתוקן תוך 24 שעות מרגע קבלת ההודעה. ככל שהתקלה לא תטופל, תהיה רשאית עיריית קרית ביאליק לטפל בפתרון הבעיה בעצמה ולחייב את התאגיד בתשלום בגין העבודות.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *