צומת הום סנטר נסגרה לכמה שעות

תלונות תושבים על ריח במפרץ חיפה גילתה דליפת גז ביצנרת בין מפעלים דור ובז"ן. כוחות של כיבוי אש והמשרד להגנת הסביבה יצאו לאזור. אחרי שהדליפה טופלה, נסגרה הצומת לתנועת הולכי רגל ורכבים

בעקבות דליפת הגז שהתגלתה הבוקר בצנרת בין המפעלים דור ובז"ן, בסמוך לצומת הום סנטר, צומת הום סנטר נסגר לתנועת הרכבים. במהלך הלילה התקבלו תלונות במוקד איגוד ערים להגנת הסביבה, על ריח באזור המפרץ. כונני האיגוד ואנשי המשרד להגנת הסביבה יצאו לאזור וגילו, כי קיימת דליפה של גז בצנרת שבין המפעלים דור ובזן. הצוותים החלו לאתר את התקלה ובמקביל בחנו את השפעת הדליפה על איכות האוויר באזור.

יו"ר אגד ערים עו"ד שרית גולן שטיינברג

למקום הגיעו מומחי חומרים מסוכנים מתחנה הכבאות האזורית חיפה, הפועלים עד שעה זו בסמוך לצומת ההום סנטר במפרץ חיפה באירוע דליפת גז בשטח פתוח. מדובר בגז מסוג C-4, שהינובמקומות נמוכים. מקור הדליפה ככל הנראה מצוי בצנרת תת קרקעית המוליכה בין בז"ן למפעל דור כימיקלים. צוותי ניטור של רשות הכבאות ביצעו ניטור הערכים באזור, ומהם עלה כי נמדדו ערכים גבוהים בשוחות החשמל והתקשורת שבאזור. הגז הינו גז דליק, נפיץ ורעיל ולכן נעשה ניסיון לערפל את ריכוז הגז במים בשוחות, אך יש להבין כי מדובר באירוע מתמשך והגז מצוי בחלל הפתוח. הגורמים המקצועיים בכבאות והצלה לישראל ממשיכים לקיים במקום הערכות מצב יחד עם כלל הגורמים, ובמקביל ממשיכים צוותי הניטור לבצע מדידות ערכים בכדי לקבל תמונת מצב עדכנית כל העת.

עובדים לאיתור התקלה
צילום: המשרד להגנת הסביבה

מדובר כב"א מחוז חוף אורי צ'ובוטורו נמסר, כי בהסתמך על הנתונים שהתקבלו ממכשירי הדגימה שבידי הצוותים הפועלים באירוע, ניתנה על ידי מפקד האירוע המלצה למשטרת ישראל לסגור לחלוטין את מפגש הרחובות יגאל ידין – חלוצי התעשיה לתנועת אזרחים.

ראש עיריית חיפה ד"ר עינת קליש מסרה בתגובה: ״אין למפעלים האלה מקום לידינו, כל זמן שהזיהום נמשך, והתקלות חוזרות השכם והערב. אנחנו לא נסכים לחיות ליד שכנים מזיקים. אם וכאשר יהפכו לשכנים טובים, נוכל לקבל את נוכחותם בחיינו".

צפו בעבודות המשרד להגנת הסביבה בצומת הום סנטר בקרית חיים

ממשטרת חוף נמסר בתגובה: "בתום הערכת מצב שקיים כעת מפקד תחנת זבולון במשטרת ישראל עם גורמי המקצוע בכב"ה והרשות המקומית, בשל ניטור דליפת גז באזור התעשייה, החליט נצ"מ קובי קרני להורות על חסימת צומת הרחובות יגאל ידין וחלוצי התעשייה (צומת "הום סנטר"), לכל הכיוונים, עד גמר הטיפול באירוע. בשלב זה אין הנחיות נוספות לציבור, עם זאת, תנועת הציבור באזור התעשייה נחסמה, הן לכלי רכב והן להולכי רגל עד לסיום הטיפול באזור הדליפה".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *