"צעד ראשון להחלמת המפרץ, הקמת פארק מורד נחל הקישון"

בעקבות זיהום המפרץ, קוראת מנכ"לית רשות נחל הקישון למדינה, לממן את הקמת פארק מורד הקישון, כצעד ראשון להחלמת האזור מזיהום


בסוף השבוע האחרון ולאחר שכבר לפני מספר שבועות התריעו התושבים על מטרדי ריח באזור, התגלתה דליפה חמורה של גז דליק המהווה את אחד הרכיבים בגפ"מ. האירוע אשר גרם לשיתוק האזור כולו וכמעט גרם לאסון חסר תקדים. בעקבות אירוע הזיהום, בסוף השבוע במפרץ חיפה, אמרה היום מנכ"לית רשות נחל הקישון שרון נסים, כי המדינה חייבת לממן את הקמת פארק מורד נחל קישון כצעד ראשון להחלמת המפרץ מזיהום.

פארק מורד הקישון. הדמייה
באדיבות רשות נחל הקישון

מנכ"לית רשות נחל הקישון, שרון נסים: התעשייה המזהמת ממפרץ חיפה. "למזלנו, האירוע החמור שהתרחש לא גרם לפגיעה בנפש, אבל זה לא היה רחוק מכך", אמרה ניסים. "מדובר במחדל לאומי בסמיכות למאות אלפי תושבים שנאלצו לחוות צריבות וקשיי נשימה. לשמחתנו, נמנע אסון בסדר גודל שלא ידענו כמותו. צודקת ראש העיר חיפה, עינת קליש רותם, כאשר היא אומרת שאין מקום למפעלים כאלה לידינו ואני תולה תקוות רבות בתכניתו של השר משה כחלון לפינוי מפעלי התעשייה המזהמת ממפרץ חיפה. השר כחלון הוא תושב חיפה והנושא מגיע מדם ליבו".

רשות נחל הקישון פועלת שנים ארוכות לשיקום נחל קישון ונאבקת בזיהום האזור על ידי התעשייה, לאחרונה רשמה לעצמה הרשות הצלחה בנושא, לאחר שוועדת הערר של המועצה ארצית לתכנון ובניה דחתה את ערר חברת נמלי ישראל ובכך אישרה את הקמת פארק מורד נחל הקישון, שאמור להשתרע על פני שטח של 950 דונם ולהפוך לריאה הירוקה המרכזית של חיפה ויישובי המפרץ כולו ולשרת למעלה ממיליון תושבים.

"כצעד ראשון להחלמת המפרץ, המדינה חייבת לממן את הקמת פארק מורד נחל קישון", אמרה מנכ"לית הרשות, "לא יכול להיות שתושבי חיפה והמפרץ יסבלו מזיהום מתמשך ולא יוכלו ליהנות מריאה ירוקה. המדינה הקימה ומימנה שני פארקים מטרופוליניים. האחד, בבאר שבע לטובת תושבי הדרום והשני פארק אריאל שרון לטובת תושבי המרכז. עכשיו הגיע תור תושבי חיפה והקריות ואני מתכוונת לפנות לממשלה החדשה שתכונן בקרוב ולדרוש ממנה מימון של הפארק שעלותו נאמדת ב 270 מיליון שקלים".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *