"מה שהיה פה זה רצח"

אומר אביו של אחד הקטינים שהיה נוכח בעת ששוטר ירה למוות בחברם. מהמשטרה נמסר כי מדובר בשוטר שלא בתפקיד שניסה להפריד בקטטה בין צעירים. החקירה הועברה למח"ש

"מה שהיה פה זה רצח", אמר אביו של אחד הקטינים שהיו בזמן הירי. האב, שהגיע לרחוב השיירה מיד עם היודע דבר הירי, שוחח עם בנו, שסיפר לו את גרסתו. מדובר בקטינים ששהו בגן המשחקים בבית העם בקרית חיים. "ניגש אליהם שוטר בבגדים אזרחיים ושאל אותם מה הם עושים, הם אמרו לו: 'עוף מפה'. אז הוא שלף אקדח ואמר להם לתת לו את כל מה שיש להם בכיסים. הוא כיוון את האקדח לבן שלי, אבל הוא התכופף והכדור פגע בילד שעמד מאחוריו".

מנהל מרכז הנוער בית יציב סמי ברוקה, שמכיר את הקטינים, אמר מיד אחרי האירוע: "אני גידלתי את הילד הזה מגיל עשר ולשמוע שהוא נורה, אין לי מילים לתאר את הכאב. הנערים מפוחדים, אני מקווה שיחקרו את המקרה הזה כמו שצריך, לא יכול להיות שיורים ככה בנער".

בית החולים רמב"ם הודיע לפני שעה קלה על מותו של נפגע הירי שפונה לפני זמן קצר אל בית החולים. האירוע נמצא כעת בחקירת המשטרה. המקרה אירע דקות ספורות לאחר השעה שמונה בערב היום (א'). על פי עדויות השנים, שוטר שלא בתפקיד ניסה להרגיע חבורת צעירים שישבה בשדרה החוצה את רחוב השיירה. על פי עדויות, כשהשוטר הציג תעודת שוטר, הצעירים ברחו ואז נשמעה ירייה באוויר והצעיר נפל. הצעירים כרגע נחקרים על ידי המשטרה.

זירת הירי. רחוב השיירה בקרית חיים
צילום: דורון גולן

חובשים ופראמדיקים של מד"א שהוזעקו לרחוב השיירה בקרית חיים העניקו טיפול רפואי ופינו לבית החולים רמב"ם בחיפה צעיר כבן 20 במצב אנוש תוך כדי ביצוע פעולות החייאה. על פי הדיווח הראשוני של מד"א הצעיר נפצע מירי.

חובש בכיר רכוב על אופנוע מד"א גל סטבסקי סיפר: "כשהגעתי למקום ראיתי את הפצוע שוכב במרכז הכביש כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא  נשימה. הענקתי לו טיפול רפואי מיידי שכלל עיסויים ועצירת דימומים והוא פונה במהירות לבית החולים רמב"ם בניידת טיפול נמרץ של מד"א שהגיעה למקום תוך המשך ביצוע פעולות החייאה כשמצבו קריטי".

בבית החולים נלחמו הרופאים על חייו של הפצוע אך לאחר ניסיונות מרובים נאלצו להודיע על מותו. החקירה הוטלה על היחידה המרכזית במחוז חוף של המשטרה.

ממשטרת חוף נמסר בתגובה: "בהמשך לאירוע הערב בקרית חיים, בשעות הערב התקבל במשטרה דיווח על אירוע מצער בקריית חיים במהלכו נהרג צעיר כתוצאה מירי. כוחות משטרה הגיעו למקום ובבדיקה ראשונית של נסיבות הארוע, עולה כי שוטר שלא היה בתפקיד ושהה עם אשתו ושלושת ילדיו הקטנים בגן שעשועים סמוך למקום, הבחין בקטטה ברחוב בין מספר צעירים וניסה להפריד בין הצדדים. בשלב מסוים, לאחר שהזדהה כשוטר, החלו הצעירים ליידות לעברו אבנים. השוטר שלטענתו חש בסכנת חיים ביצע ירי שנסיבותיו נבדקות. הצעיר שנפצע מהירי פונה במצב קשה למרכז רפואי רמב"ם ובהמשך נקבע מותו בבית החולים.
השוטר נחבל מספר חבלות בפלג גופו העליון ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים. המשך חקירת האירוע הועברה למחלקה לחקירות שוטרים".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *