צעצועים ומשחקים לילדים

צעצועים ומשחקים לילדים הם ללא ספק חלק מעולם צבעוני, מרגש וקסום. אין ספק שגם מבוגרים שנכנסים לחנות צעצועים מוצאים את עצמם מתרשמים מההיצע הגדול, מהצבעים ועוד. מעבר לעובדה שצעצועים ומשחקים לילדים מספקים לילדים הנאה רבה, הרי שהם מהווים כלים לימודיים והתפתחותיים עבור ילדים בכל גיל. כבר מגיל ינקות צעצועים רלוונטיים, הם מסייעים בגירוי החושים של התינוק ובהכרת העולם דרך החושים שלו. ככל שהילד מתבגר כך ישנם צעצועים נוספים שמתאימים לו יותר מבחינת אבן הדרך ההתפתחותית שלו, מבחינת ההנאה שהם מסיבים לו כאשר הוא משחק בהם ומבחינת התרומה שלהם להתפתחות הקוגניטיבית, המוטורית והרגשית שלו.

מה חשוב לדעת על צעצועים לילדים?

כהורים, חשוב מאוד לבחון בכל גיל שהילד מגיע אליו איזה צעצוע כדאי לרכוש עבורו ואיזה צעצוע פחות מומלץ. חשוב מאוד שהצעצוע יעניק הנאה לילד אך חשוב מאוד שיהיה בו גם ערך מוסף לימודי כלשהו. הנה כמה דגשים שחשוב מאוד לבחון טרם בוחרים צעצועים לילדים:

ראשית כל, חשוב שתזכרו כי הבטיחות היא מעל הכל. מדובר על משחקים המיועדים עבור הילדים שלכם ובכדי לוודא שהם ייהנו מהם בלי שיפגעו באופן כלשהו, יש צורך לוודא שהם מורכבים רק מחלקים בטוחים, שיש להם תו תקן, שאין בהם חלקים קטנים מדי אם מדובר על ילדים קטנים שהם יכולים להסב להם סכנת חנק ועוד.

שנית, חשוב מאוד להתאים את המשחק לגיל הילדים וזאת בכדי שהוא יפיק ממנו עניין, הנאה ולמידה. בדקו היטב לאיזה גילאים מיועד כל משחק ואם אינכם יודעים, קראו על אופן ההתפתחות של הילדים בהתאם לגיל ובחרו עבורם משחקים שיכולים לסייע להם בפיתוח המחשבה או הדמיון. לתינוקות ופעוטות, הקפידו לרכוש צעצועים שמשמיעים קולות, רעשנים, צעצועים צבעוניים ועוד. לילדים בגילאי 3-4 אפשר לרכוש משחקים שיעניקו להם אפשרות לפתח משחק דמיון כגון: בובה ועגלה, כלי מטבח ועוד. כמובן שכדאי לרכוש גם משחקי קופסא שתואמים גיל, פאזלים, לגו וכל משחק אחר שיכול להעניק לילד את האפשרות לפתח את היכולות השונות שלו.

הקפידו שלא לתסכל את הילד. אל תבחרו עבורו במשחקים מורכבים מדי או משחקים שלא מתאימים לו או לאופי שלו. אפשרו לילד להנות מחוויית הצלחה במשחק, דבר שיכול להעניק לו הרגשה טובה.

 סוגי משחקים

הנה כמה סוגי משחקים שבהחלט כדאי שכל ילד ישחק בהם במהלך ילדותו:

פאזלים- אין כמו פאזלים. הם מאתגרים ומהנים, הם מעניקים חווית הצלחה, הם מאפשרים להבדיל בין חלק לשלם ולראות את התמונה השלמה בדמיון ובהתאם לכך להשלים את החלקים השונים, הם מעודדים יצירתיות ומחשבה ועוד.

משחקי הרכבה- בין אם מדובר על סברס, בין אם מדובר על לגו, בין אם מדובר על מגנטים או על כל משחק הרכבה אחר, אין כמו משחקי הרכבה עבור הילדים אשר יכולים לסייע להם לפיתוח דמיון ויצירתיות וכן לחזק אצלם גם את התחום המוטורי.

משחקים נוספים שכדאי לרכוש עבור ילדים הם משחקים שיכולים להעניק להם את האפשרות לשחק משחקי דמיון כגון: בובות מסוגים שונים, עגלות בובות, מטבח, אביזרי מטבח, אביזרי האכלה לבובות ועוד.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *