קונטורינג – מה את יודעת על זה?

איפור נכון שמבוצע ברמה גבוהה, יכול להניב הרבה יותר מאשר להסתיר פגמים באמצעות מייקאפ או להחמיא לצבעים הטבעיים של העיניים, העור והשפתיים באמצעות שפתונים וצלליות. בזכות טכניקות איפור חכמות, אפשר ליצור מראה שמדגיש את האיכויות של מבנה הפנים שלנו, ובאמצעות משחקים של אור וצל אפשר ממש לעצב ולפסל את המראה של הפנים. קונטורינג הוא טכניקת איפור שמשתמשת ביצירת ניגודיות, הצללות ונקודות אור, כדי "לפסל" מחדש את תווי הפנים.

מה הם היתרונות של קונטורינג?

קונטורינג היא טכניקה שבה משתמשים אמני ואמניות איפור, כדי ליצור אשליה ויזואלית באמצעותה מעצבים את תווי הפנים. באמצעות קונטורינג אפשר לטשטש או אפילו להעלים תווי פנים שלא מתאימים למראה שאנחנו שואפות אליו, ומצד שני להדגיש ולחדד תווי פנים אחרים. לדוגמה, באמצעות קונטורינג ניתן להצר את אזור האף, או להדגיש את עצמות הלחיים כך שייראו גבוהות ובולטות יותר – מראה נחשק שמאפיין דוגמניות ושחקניות רבות. משחקי האור והצל של הקונטורינג מאפשרים רמה גבוהה של ורסטיליות – באמצעות האשליה הוויזואלית שהם יוצרים, אפשר ממש ליצור תווי פנים שונים מאלו שהתברכנו בהם באופן טבעי.

היתרון המרכזי של קונטורינג הוא שאת, כמו כל אחת אחרת, יכולה ללמוד את הטכניקה הזאת, ולשלב אותה בשגרת האיפור היומיומית או באיפור לאירועים מיוחדים, שבהם את רוצה להיראות זוהרת במיוחד. היא דורשת מעט אימון, אך תרגול ושימוש בכלים המתאימים יביאו אותך לשליטה בטכניקה, ויקנו לך את היכולת לשנות ולהדגיש את תווי הפנים שלך ככל שתחשקי.

איך זה עובד?

הרעיון שעומד בבסיס של קונטורינג הוא שניתן להדגיש ולטשטש חלקים מסוימים בפנים באמצעות הצללה והבהרה שלהם. ההצללות מדגישות את החלקים השקועים יותר בפנים – או אלו שהיינו רוצות שייראו שקועים יותר – כמו האזור שמתחת לעצמות הלחיים. ההבהרות מדגישות את החלקים הבולטים, כמו עצמות הלחיים, המצח או האף. באמצעות איזון נכון בין הצללות להבהרות אפשר ממש לחטב ולעצב את הפנים. 

לפני שמתחילים להתאמן על קונטורינג, כדאי להכיר את הכללים הבאים:

הכל מתחיל בבסיס טוב: איפור טוב מתחיל בפאונדיישן. חשוב להשקיע בקרם לחות איכותי שמתאים לסוג העור שלך, וגם מייקאפ טוב הוא הכרחי. לפני שמתחילה עבודת ההצללה וההבהרה, חשוב לשטוף את הפנים, למרוח קרם לחות וליצור בסיס לעבודה באמצעות שכבה של מייקאפ שמתאים לגוון העור ולסוג העור שלך.

50 גוונים של קונטור: יש חשיבות גבוהה לשימוש בגוונים מדויקים, שמתאימים לצבע העור הטבעי שלך ומשתלבים היטב עם המייקאפ שהנחת כבסיס. הכלל הבסיסי הוא לא ללכת רחוק מדי: הקפידי להשתמש בגוונים שלא רחוקים יותר משלושה טונים מגוון העור הטבעי שלך. כאשר את בוחרת גוון שישמש אותך להבהרה, כדאי לבחור בגוון מעט בהיר יותר ביחס לגוון של המייקאפ, אבל לא בהיר ביותר משלושה טונים מגוון העור הטבעי. אותו הכלל תקף גם כשבוחרים את הגוון להצללה – עליו להיות כהה יותר מהגוון של המייק אפ, אך כהה בשלושה טונים מקסימום מגוון העור הטבעי.

כאשר בוחרים גוונים להצללה ולהבהרה, כדאי גם להתייחס לטמפרטורה של העור – בדקי אם עורך נוטה לצבע ורדרד ויש בו טונים קרים, או שהוא נוטה לצבע צהבהב ומתאפיין בגוונים חמים. כדאי לשמור על הנטייה הזאת גם בגוונים של הקונטור. 

אמנות הטשטוש: לאחר שסיימת להדגיש את החלקים שרצית להדגיש באמצעות הקונטור, חשוב לטשטש את הקונטור כדי ליצור מראה טבעי. טשטוש טוב הוא טכניקה נרכשת, אז אל תתייאשי אם זה לא הולך בפעמים הראשונות. חשוב להתאזר בסבלנות ולעבוד לאט ובעדינות עד להשגת המראה המושלם!

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *