"קיבלתי הודעה לוואצאפ עם מכתב פיטורים, בלי שיחה ובלי שימוע"

מאיה זטלמן מקרית ביאליק פוטרה בחודש השביעי להריונה באמצעות הודעה וואטס אפ. שימוע שהתקיים במשרד התמ"ת, נתן תוקף חוקי לפיטוריה

מאיה זטלמן מקרית ביאליק פוטרה בחודש השביעי להריונה, מסוכנות הביטוח בה עבדה כנציגת מכירות טלפונית. על פי טענותיה, היא פוטרה ללא שימוע ובאמצעות מסרון וואטס אפ, וללא התחשבות בעובדה שהיא בהריון.

זטלמן החלה לעבוד בסוכנות ביטוח בקריות בחודש אוגוסט בשנה שעברה וכארבעה חודשים לאחר מכן הודיעה למעסיק שלה שהיא בהריון. בסוף חודש מארס השנה פנה המעסיק למשרד העבודה והרווחה בבקשה לפטר אותה בטענה שחלה ירידה מתמשכת בתפקודה והחודש התקבלה בקשת הפיטורים.

"מבחינתי אני חושבת שזה גם בגלל ההריון שלי", אמרה היום זטלמן למקומי, "אבל זה לא משהו שדובר עליו". אני מאמינה שזה גם בגלל התנהלות של עבודה, אבל ההתנהלות של העבודה ירדה עקב ההריון. נערכו לי כמה שיחות של יחסינו לאן, שימוע לא היה לי וזהו. אחרי שמשרד העבודה והרווחה אישר בעצם את הפיטורים, קיבלתי הודעה לוואצאפ  עם מכתב פיטורים. בלי שיחה, בלי שימוע".

לדבריה, אין לה טענות לגבי מעסיק שמחליט לפטר עובדת, אך היא מצפה מאנשים לגלות קצת אנושיות. "אין לי שום טענה לגבי אף מעסיק שמחליט לפטר את העובדת שלו, אחרי הכל אני יכולה להבין מעסיק שלא מעוניין בעובדת שמפסידה לו כסף, אבל אני בתור בן אדם, אני מצפה שאנשים יגלו קצת אמפתיה, שיבינו שכולנו בני אדם, בסופו של דבר, וכדי שאף אישה לא תפחד להיכנס להריון. אם פתאום יש לה בחילות או פתאום היא לא מרגישה טוב, היא לא צריכה לחשוש לגבי מקום העבודה שלה. גם במקרה שלי, אפשר היה להוריד אותי לחצי משרה, למצוא לי תפקיד אחר שפחות 'מבזבז' את הכסף".

עניינה של זטלמן נדון בפני מרכזת עבודת נשים במשרד העבודה והרווחה, רויטל ברנרד. היא קבעה כי מאז חודש נואר השנה חלה ירידה משמעותית בכמות הביטוחים שמכרה זטלמן מדי חודש. טענותיה שביצועיה הושפעה ממצבה הרפואי עקב ההריון, לא גובו באישורים רפואיים. "אני מוצאת כי ההריון לא היווה גורם בהחלטת הפיטורים" הדגישה ברנרד. היא ציינה בסיכום "בנסיבות כפי שהובאו לעיל, בהן שוכנעתי בהיעדר קשר בין הריונה של העובדת לבין פיטוריה ונמצא כי הסיבה והעילה לפיטורים הינה חוסר שביעות רצון המעסיק מתפקוד העובדת בגינה הוער לה טרם פיטוריה, אני מתירה את הפיטורים".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *