קליש לדור כימיקלים: פקע היתר לשינוע חומרים מסוכנים


ראש עיריית חיפה הודיעה בהתאם לסמכותה כראש רשות הרישוי, על ביטול ההיתר הזמני שניתן לחברת דור כימיקלים לשינוע חומרים מסוכנים בצנרות התת קרקעיות

ראש עיריית חיפה ד"ר עינת קליש שלחה היום הודעה לחברת דור כימיקלים, על פקיעת תוקף היתר זמני לשינוע חומרים מסוכנים בצינורות תת קרקעיים. בדצמבר 2018 קיבלה חברת דור כימיקלים היתר זמני לשינוע חומרים מסוכנים בצנרת תת קרקעית שתוקפו עד דצמבר 2019.

דור כימיקלים השבוע
צילום: המשרד לאיכות הסביבה

"מבדיקה שערכנו בתיק רישוי העסק ובהתאם לעובדות שנמסרו לנו אתמול במהלך שיחת השימוע על ידי נציגי חברת דור כימיקלים, עולה כי התוכנית אשר נמסרה על ידי דור כימיקלים, במעמד הבקשה לרישיון עסק, המהווה את היסוד והבסיס למתן ההיתר הזמני אינה תואמת את המציאות", כתבה קליש במכתב לדור כימיקלים.

מסתבר, שהתוכנית שהועברה לעיריית חיפה, הוכנה בשנת 1992, לפני כ-26 שנים ומאז חלו שינויים מהותיים בעסק ובאופן ההפעלה והשינוע. בנוסף קיימים קווים שאינם פעילים, אך לא מסומנים ככאלה בתוכנית העסק ומצד שני, הקימה החברה במהלך השנים צינורות חדשים במהלך השנים, מבלי לעדכן את תוכנית ההיתר הזמני. עוד נטען במכתב כי דור כימיקלים ערכה שינויים בעסק ולא פעלה לעדכן את עיריית חיפה ולקבל על כך אישור.

"לאור המפורט מודע לכם בזאת כי ההיתר הזמני המוחזק על ידכם פקע מעיקרו והנכם נדרשים לחדור מביצוע כל עיסוק לפי היתר זה", נכתב.

יו"ר איגוד ערים לאיכות הסביבה מפרץ חיפה עו"ד שרית גולן שטיינברג מסרה בתגובה: "האיגוד מברך על שלילת רישיון העסק לכלל הצנרות של מפעל דור כימיקלים, לאור דליפת הגז החמורה שזיהינו ביום שבת האחרון באזור המפרץ. אנחנו שמחים שננקטים כל האמצעים לשמירה על בטחון התושבים ואנו מאמינים כי המפעלים יבינו שרשלנות שעלולה להוביל לפגיעה באזרחים תענה בחומרה הנדרשת. אנו באיגוד מאמינים בשיתוף פעולה של כלל הגופים הרגולטוריים ובאיגום סמכויות על מנת להילחם מלחמה חסרת פשרות בסיכונים הנשקפים מהמפעלים הפטרוכימיים שבמפרץ חיפה . האיגוד ימשיך לעקוב אחר הנתונים הסביבתיים במפרץ חיפה ולוודא שהתעשייה עומדת בתקנים הקבועים בחוק ועובדת בהתאם לנהלים".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

תגובה אחת

  1. בנוסף לביטול ההיתר, צריך להעמיד לדין את המפעל ואת מנהליו על פעולה שלא בהתאם להיתר, גרימת נזק סביבתי + נזקים לעסקים שהושבתו + עלות פעולות שוטרים, כבאים ואנשי המשרד לאיכות הסביבה, וכדומה. האישום כלפי המנהלים צריך להיות פלילי ומהמפעל יש לתבוע פיצויים גבוהים במיוחד לצורך הרתעה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *