קרוב רחוק. שטרסבורג – מכבי חיפה 1:3

הירוקים נראו טוב במחצית הראשונה ואף הבקיעו ראשונים על ידי מקסים פלקושצ׳נקו, אבל טעות של בלם מכבי חיפה, אעיד חבשי, גרמה לפנדל והרחקה ששינתה את המשחק.

מכבי חיפה עלתה ליתרון בדקה ה-43 לאחר שבעיטה מרחוק של מקסים פלקושצ׳נקו, פגעה באחד המגינים הצרפתים, הטעתה את השוער וחדרה פנימה. אבל היתרון לא החזיק מעמד זמן רב. אעיד חבשי, בלם מכבי חיפה, ביצע עבירה ברחבה שלאחריה הוא הורחק וכדור עונשין מ-11 מטרים נפסק לחובתה. הצרפתים כבשו וירדו להפסקה בשוויון 1-1, תוך כדי כך שהם מעודדים הן מהשוויון והן מהעובדה שלפניהם מחצית שניה שלמה ביתרון מספרי.

המאמן הצרפתי, טיירי לוריי, ראה את הנולד ולעומתו מרקו בלבול לא חיזק את מערך ההגנה במחצית השניה למרות ההרחקה. המאמן הצרפתי הכניס במחצית השניה את החלוץ אדריאן תומאסון שגמל לו בשער יתרון מהיר בדקה ה-47 ובבישול לג׳ונאס מארון בדקה ה-62 שקבעו את תוצאת המשחק, שטרסבורג ניצחה 1:3, לא לפני החמצה מסמרת שיער של דולב חזיזה בתוספת הזמן מה שיכול היה לשנות לגמרי את ההרגשה. בסיום כאמור הפסד אך שער החוץ נותן תקווה שאולי אפשר יהיה לעשות את זה בסמי עופר בשבוע הבא מול 30 אלף צופים נלהבים.

המאמן המאוכזב מרקו בלבול אמר במסיבת העיתונאים שלאחר המשחק:

״ידענו שהמשחק מול שטרסבורג יהיה קשה ומסובך ואני נוטה להישאר אופטימי לקראת הגומלין. זה יהיה קשה, אבל השער שהבקענו חשוב וייתן לנו דחיפה. החזקנו מעמד 44 דקות עד הרגע של ההרחקה ששינתה את התכניות שלנו. המשחק הפך להיות יותר מסובך, כאשר מה שבלט יותר מכל הוא האיכויות האתלטיות של שטרסבורג״

המאמן גם התייחס לסיכויי קבוצתו לקראת הגומלין, "ראינו בכדורגל הרבה מהפכים ואני מקווה שבסמי עופר יחד עם הקהל שלנו נעשה את המהפך. אני חושב שהשחקנים שלי מסוגלים לזה, בדיוק כמו שאני הייתי כשחקן".

נשיא המועדון, יעקב שחר, נפגש עם השחקנים במהלך ארוחת הערב שלאחר המשחק מול שטרסבורג ואמר להם: ״שיחקתם כמו גברים גם ב-11 וגם ב-10 שחקנים. נלחמתם, הראתם אופי, תרימו את הראש״.עוד הוסיף הנשיא: ״אני מאמין שבשבוע הבא, יחד עם הקהל שלנו בבית, אנחנו יכולים לעשות את זה״. 

אודות בני סלמון

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *