קרית ביאליק: בוטל הסגן הרביעי

חבר המועצה שני אוצ'קובסקי מונה לסגן הרביעי בקרית ביאליק, אך בעקבות פנייה למשרד הפנים, המינוי בוטל, במקומו אוצ'קובסקי קיבל תואר של משנה לראש העירייה

הסאגה סביב מינוי סגן ראש עירייה רביעי לראש עיריית קרית ביאליק הגיעה לסיומה עם ביטול המינוי שניתן לחבר המועצה, שני אוצ'קובסקי. כעת מופיעה תמונתו של שני באתר העירייה עם הכיתוב "חבר מועצה".

בישיבת מועצת העיר הראשונה בקדנציה הנוכחית, הודיע ראש העירייה אלי דוקורסקי, על מינויים של ארבעה סגני ראש עירייה, ביניהם סגן אחד בשכר, יוסי אזריאל. שלושת סגני ראש העירייה האחרים הם מינוי ללא שכר: עמירם מסס, ניומה רצ'בסקי ושני אוצ'קובסקי.

עו"ד מימון פאר, שמתמחה בדיני רשויות מקומיות והיה הראשון להתריע על הבעייתיות של המינויים, פנה לממונה על המחוז במשרד הפנים, פאיז חנא. פאר ציין, שלמרות שיש בחוק הוראה ברורה הנוגעת למינוי סגני ראש עירייה, החליטה מועצת העיר להתעלם ולאשר את מינוי ארבעת הסגנים. עוד הוסיף פאר, כי תפקיד המשנה לראש העירייה אינו מופיע כלל בפקודת העירייה או בחוק הרשויות המקומיות ולאור זאת מתבקש משרד הפנים לבטל לאלתר את המינויים הבלתי חוקיים.

גם חבר מועצת העיר יוסי ברבי, פנה לדוקורסקי וציין שבבדיקה שערך, אין למועצת העיר סמכות חוקית להצביע על מינוי סגן רביעי ומינוי משנה לראש העירייה. "מדובר בחריגה מסמכות מנהלית, אשר נוגדת את עיקרון חוקיות המינהל, מאחר ואין כל מקור חוקי לאשר מינוי סגן רביעי לראש העירייה ומינוי משנה לראש העירייה על פי דין", אמר ברבי וציין כי בעבר ניסה דוקורסקי למנות את ירון מזוז לסגן ראש עירייה רביעי, אולם משרד הפנים מנע זאת.

בפרוטוקול האחרון של מועצת העיר מופיע התואר "המשנה לראש העיר", תואר שניתן גם לחברת המועצה רויטל סבירסקי באותה ישיבת מועצה. יצויין כי תואר זה אינו מוכר במשרד הפנים והוא למעשה חסר כל משמעות מעשית. אוצ'קובסקי לא מסר התייחסות לנושא.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *