קרית ביאליק נצבעה בכחול לבן

לכנס שאורגן עבור הקהילה האתיופית במתנ"ס צור שלום, הגיעו ראשי כחול לבן, ביניהם משה בוגי יעלון, פנינה תמנו שטה וגדי יברקן

אתמול בערב (יום שני) קיים מטה כחול לבן בקרית ביאליק, בראשותו של מיכאל גורין, כנס עבור הקהילה האתיופית בקריות. לכנס, אליו הגיעו למעלה ממאה מחברי העדה האתיופית, הגיעו גם חברי הכנסת משה בוגי יעלון, פנינה תמנו-שטה וגדי יברקן.
את הכנס פתח גורין וחזר על שתיים מהמחויבויות העיקרית של המפלגה לתושבי הקריות. "כחול לבן היא המפלגה היחידה שמתחייבת לבנות בית חולים גדול בקריות, בצפון קרית אתא", אמר גורין. "כחול לבן היא המפלגה היחידה שמתחייבת לפינוי המפעלים המזהמים מאזור מפרץ חיפה". 

גורין נואם, טמנו-שטה, יעלון ויברקן לצדו
צילום: כחול לבן

בוגי יעלון הדגיש את משבר המנהיגות שקיים היום בישראל. "המדינה סטתה ממסלולה והאיחוד של כחול לבן נוצר על מנת להציל את המדינה", אמר יעלון. "אחת הסכנות הגדולות למדינת ישראל היא שיח השנאה שעלול להוביל אותנו לחורבן. ההישרדות הפוליטית של נתניהו משעבדת את כל המערכת הפוליטית , המדינה מתנהלת ולא מנהלת. אין שום תוכניות ארוכות טווח למשל בנושא מערכת הבריאות שקורסת בשל מחסור בתקציבים, רופאים ואחיות". 

פנינה תמנו-שטה הודתה לבני הקהילה האתיופית על התמיכה שהיא מקבלת מהם. "המסע של הקהילה האתיופית בישראל הוא מאתגר ולא פשוט אבל מסע משותף כשעושים אותו ביחד הדרך מתקצרת".
לדבריה, שמאז המחאה, ח"כ גדי יברקן והיא מותקפים בפייסבוק ובתקשורת, אבל העמידה של הקהילה האתיופית לצידה מחזקת אותה ומשמשת לה כמצפן.

יברקן הדגיש את המחויבת של מפלגת כחול לבן לקהילה האתיופית ובמלחמה בגזענות שכלולה במצע המפלגה. "הקהילה האתיופית שותפה מלאה בבניין המדינה ולכן גם זכאית להיאבק על דמותה של מדינת ישראל. העולים מאתיופיה הוכיחו את הציונות שלהם ברגליים והם הסיפור המדהים של הציונות.
המהפך של 1977 קרה בזכות עדות המזרח והמהפך של 2019 יקרה בזכות הקהילה האתיופית".

אודות אורטל איבגי

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *