קרית מוצקין תדאג לילדים תקשורתיים

ציקי אבישר, שטען שילדים אלה לא מודעים לזכויות שלהם וזכה לשיתוף פעולה במועצת העיר. סגן ראש העיר עומר זוהר הודיע, כי רשת המתנ"סים תיתן שיעורי העשרה לאותם ילדים. "זה לא קיים בשום מקום", אומר אב לילד תקשורתי

עיריית קרית מוצקין תגבש מדיניות עירונית ברורה בכל הנוגע לטיפול ועזרה לילדים תקשורתיים ומשפחותיהם בכדי למצות את כל הזכויות המגיעות להם על ציר ההתפתחות הפדגוגי.

הנושא על בישיבת מועצת העיר האחרונה על ידי סיעת רוח חדשה במוצקין ואליו הצטרפו כל חברי מועצת העיר. יו"ר הסיעה ציקי אבישר, טען כי הורי הילדים התקשורתיים אינם מודעים לזכויות המגיעות להם מרגע האבחון של הילד ועד הגיעו לגיל 21. בישיבה נכחו הורים רבים לילדים תקשורתיים שהגיעו לצפות בישיבת מועצת העיר שדנה בעניינם. מועצת העיר החליטה שוועדת החינוך העירונית תגבש מדיניות עירונית ברורה בכל הנוגע למיצוי זכויותיהם של הילדים ובני משפחותיהם. בעיר ישנן כמאה משפחות לילדים על הרצף האוטיסטי.

לא מודעים לזכויות. ציקי אבישר
צילום: דורון גולן

"לראשונה ב-26 השנים האחרונות, לבקשת סיעת רוח חדשה במוצקין, מועצת העיר כונסה לדון בזכויותיהם של הילדים התקשורתיים ותלמידי החינוך המיוחד בעיר", מסר אבישר,  "למוצקין אין כיום מדיניות עירונית ברורה לטיפול ומיצוי זכויותיהם של ילדים אלו ודרישתנו הייתה להטיל על ועדת החינוך העירונית לגבש מדיניות שכזאת".

היום, חמישי, הודיעה רשת המתנ"סים בקרית מוצקין כי היא פותחת בפרוייקט העשרה מיוחד עבור ילדים בעלי צרכים מיוחדים. במסגרת היוזמה החדשה, אותה מוביל מ"מ וסגן וראש העיר, עומר זוהר, שמשמש כיו"ר הנהלת הרשת, יקבלו ילדי העיר בעלי הצרכים המיוחדים העשרה לימודית במקצועות הליב"ה.

חיזוק הילדים בעלי צרכים מיוחדים . עומר זוהר
צילום: דורון גולן

ההעשרה תינתן בקבוצות קטנות ותלווה באנשי מקצוע מיוחדים וצוות פרא-רפואי. מנכ"ל רשת המתנ"סים, מנחם שינדלר, יחד עם חיים רוט ואדי גלמן, שני הורים שליוו את צוות החשיבה, קיימו בשבועות האחרונים מספר פגישות בנושא והיום סוכמו הפרטים האחרונים. צעד חשוב זה הוא אחד מכמה צעדים שנוקטת הרשת לטובת הילדים, כמו פיילוט טיפולי מיוחד בגן החיות העירוני. "זהו אחד מהיעדים ששמנו לעצמנו בתחילת השנה לקידום וחיזוק הילדים בעלי צרכים מיוחדים, ואני שמח שהשגנו אותו הרשת תמשיך לפעול כדי להשיג את שאר היעדים שהצבנו לעצמנו", אמר זוהר.

רוט, אב לילד אוטיסט בן שבע, בירך על היוזמה ואמר "זה לא קיים בשום מקום אחר". הוא מסר כי על פי התוכנית יקבלו הילדים טיפול פרא-רפואי, ההורים ובני משפחה נוספים יקבלו מידע וכלים שיעזרו להם להבין את הילדים, תמונה מורה לחינוך מיוחד שמתמחה באוטיזם להענקת שיעורי השערה פדגוגיים ועוד. בנוסף, הקיץ פתחת קייטנה ראשונה מסוגה לילדים תקשורתיים וחוגים שמיועדים להם.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

2 תגובות

  1. כל הכבוד לראש העיר חיים צורי ול

  2. בן יקר יוני

    כל הכבוד לראש העיר חיים צורי,ולכל העוסקים המלאכה .אנו תושביי העיר הורים לילד תקשורתי ,מרגע האבחון לפני כעשרים שנים,ועד היום ,כאשר פנינו לקבל עזרה בתחומים שונים תמיד נעננו בברכה. המחלקה לשירותים חברתיים ראויה לשבח.אנו גאים להיות תושבי קרית מוצקין

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *