"ראשי הרשויות לא עודכנו"

ראש עיריית קרית ביאליק אלי דוקורסקי טוען שאף גורם רשמי לא עדכן את ראשי הרשויות על דליפת הגז בחלוצי התעשייה. אביהו האן דורש ועדת בדיקה למצב הצנרת

קידום צפון ירוק. אלי דוקורסקי
צילום: דורון גולן

ראש העיר קרית ביאליק אלי דוקורסקי, מתח ביקורת על כך שאף גורם רשמי לא עדכן את ראשי הרשויות בקריות על התקרית החמורה, ותושבי העיר שפנו למוקד העירוני לא יכלו לקבל מידע או עדכון על המתרחש. "האירוע החמור רק מחזק את הצורך בקידום התוכנית 'צפון ירוק' לפינוי המפעלים המזהמים ממפרץ חיפה ויפה שעה קודם", אמר דוקורסקי.

חבית נפץ. אביהו האן
צילום: יח"צ

בתוך כך החלו להגיב חברי מועצה. יו"ר סיעת הירוקים בחיפה אביהו האן מסר בתגובה: "תושבי חיפה ומפרץ חיפה יושבים על חבית חומר נפץ שעלולה להתלקח בכל רגע נתון.
תשתית הצנרות במפרץ חיפה במצב רע, חלקם מתקופת המנדט הבריטי וחלקם עשרות שנים בשטח ובמצב תחזוקה גרוע ביותר. עד מתי המזל ישחק לטובתנו? האם נבדקו התנאים הנדרשים לרישיון העסק של הצנרות במפרץ חיפה ובין המפעלים, האם בוצעו הבקרות והביקורות הנדרשות על מערך הצנרות במפרץ.
"אני מצפה מעיריית חיפה ומשרד הגנת הסביבה דו"ח בדיקה מלא תוך שקיפות ציבורית ומתן תשובות ללא פשרות. הגיע הזמן לנקוט במדיניות ענישה עוצמתית כנגד המפעלים האחראים על המחדלים והדליפות של חומ"ס חדשות לבקרים. לכן עצרתי בוועדה המקומית לתכנון ובניה את תהליך הלגליזציה של הבניה הבלתי חוקית, שחברת פז מקדמת עם עיריית חיפה, עד לביצוע בדיקות מקיפות של תשתיות הצנרת, המיכלים ובחינה של פוטנציאל זיהום הקרקע תוך דרישה להכנת תכנית סביבתית מקיפה. אנו תושבי מטרופולין חיפה איננו יכולים להיות בני ערובה ולחכות לאסון שהלוואי ולא יתרחש. נדרש לקדם במהרה ועדת בדיקה בלתי תלויה לבחינת מערך הצנרות במפרץ חיפה".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *