רו"ח מקרית ביאליק נשלח לחמש שנות מאסר

עונש המאסר, בנוסף לקנס וחילוט של נכסיו, ניתן לרו"ח הקרייתי לאחר שהודה והורשע בביצוע עבירות הלבנת הון, זיוף מסמך ועבירות מס נוספות

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר על חמש שנות מאסר בפועל על רואה חשבון מקרית ביאליק (בן 51), קנס בסך 200 אלף שקלים וחילט 1.2 מיליון שקלים מנכסיו, לאחר שהודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בביצוע עבירות של הלבנת הון, זיוף מסמך בכוונה לקבל באמצעותו דבר בנסיבות מחמירות, שימוש במסמך מזויף ועבירות מס נוספות.

בעקבות חקירה שנוהלה על ידי פקיד שומה חקירות מס הכנסה חיפה והצפון ברשות המיסים ובשיתוף מפלג הונאה חוף במשטרת ישראל, הוגש באמצעות עו"ד מוחמד מולא, כתב אישום נגד הרו"ח, עליו הוא הודה, במסגרת הסדר טיעון. מכתב האישום עולה, כי החל משנת 2009 ועד לשנת 2017, ביצע הנאשם פעולות במטרה לקבל כספים במרמה ממס הכנסה עבור חלק מלקוחותיו, תוך ביצוע עבירות נוספות, וזאת באמצעות הגדלת סכום ההחזר שקיבלו הלקוחות ממס הכנסה, ובכך הגדיל הנאשם את סכום העמלה אותה קיבל כשכר טרחה מהלקוחות בשיעור הנע בין 18 – 30 אחוזים מסכום החזר המס.

עוד עולה כי הנאשם נהג לזייף את המסמכים שמסרו לו הלקוחות באופן המזכה אותם בקבלת החזר שלא היו זכאים לו, או בקבלת החזר גבוה יותר מזה שהיו זכאים לו. באמצעות המרמה קיבלו הלקוחות, בתקופה הרלוונטית, החזרים ממס הכנסה בסך כשבעה מיליון שקלים.

"במעשיו פגע הנאשם לא רק בקופת המדינה ובאמון שניתן לו על ידי הרשויות מתוף מעמדו כרואה חשבון אלא שהוא גם פגע בלקוחותיו אשר נתנו בו את אמונם ומבטחם, הנאשם זייף מסמכים שהוגשו לרישות המס בשמם של אותם לקוחות, וללא ידיעתם ובכך הפך אותם לשותפים למעשי המרמה, שלא מרצונם ומאחורי גבם", כתב השופט אמיר טובי בגזר הדין.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *