"רוצה לשמוע מישהו שיקרא לי אמא"

שניה לפני שנפתחים שערי שמיים וקובעים איך תיראה השנה הבאה עלינו לטובה, מבקשים עינב שטרית וטיבי נדלר שתעזרו להם להיות הורים. כל מה שצריך הוא שאלף איש יתרמו 30 שקלים כל אחד ואפשר להגיע למטרה. מה אתם אומרים?

עינב שטרית מקרית חיים תמיד חלמה להיות אמא, היא טיפוס אימהי, היא מעניקה ומחבקת, אבל בשתי מערכות נישואים שכשלו, לא הצליחה להרות. בגיל 42 היא הכירה את טיבי נדלר, גרוש המגדל את ארבעת ילדיו, שהחליט להגשים את חלומה להיות אמא, ויהי מה.

מגיע לה. עינב שטרית וטיבי נדלר
צילום: עצמי

אבל, ויש אבל גדול. שטרית נזקקת לתרומת ביציות, שאסורה בארץ ועלות הטיפול עומד על 30 אלף שקלים. הסיפור של שטרית לא פשוט. היא נישאה בפעם הראשונה לאהבת נעוריה בגיל 19 ונכנסה להריון, שנפל בחודש השלישי. אחר כך התגרשה ונישאה בפעם השנייה, ניסתה להיכנס להריון ללא הצלחה, גם כשעברה טיפולים, הזרעות והפרייה. "אמרו לי שאין מספיק ביציות", היא אומרת.

היא נכנסה לקבוצת ההיכריות he&she קצת לפני יותר משנה, אבל לפני שלושה חודשים זה קרה. "הגעתי לקמפינג בכינרת וטיבי הגיע, הוא היה רק כמה ימים בקבוצה", היא אומרת.

טיבי (44) משלומי התגרש לפני כשנתיים וחצי ומגדל את ארבעת ילדיו (23, 20, 17, 15) במשמורת מלאה. למרות שהתגרש, עדיין לא הגיע עם גרושתו להסכם ממון וחלק גדול מהנכסים שלו לא נזיל, מה שהכניס אותו למצב כלכלי לא פשוט.

"הגעתי לקמפינג בטבריה כדי להכיר אנשים", הוא אומר השבוע. "איך שירדתי מהרכב, ראיתי את עינב, משהו שמשך אותי. ניסיתי להתקרב עליה, לדבר וזה לא הלך כל כך, אבל ברגע שהחלטתי שאני מתחיל איתה, לא היה משהו שיעצור אותי".

השניים נפגשו לקפה ומיד לאחר מכן, נדלר הזמין אותה לסוף שבוע של חג השבועות ומאז לא נפרדו. די להסתכל על שניהם כדי להבין את עוצמת הרגשות ביניהם. "לא רציתי עוד ילדים, אבל עינב כל כך אימהית וכל יום שאני לומד להכיר אותה, אני מבין כמה שזה מגיע לה", אומר טיבי. "אמרתי לה גם בהתחלה, שגם אם לא נהיה ביחד, אני מוכן ללכת איתה עד הסוף בקטע של הילד, כדי שהיא תמצה את הקטע הזה. כשעינב אמרה לי שהמטרה הכי גדולה שלה בחיים זה ילד, החלטתי להביא אותה הכי קרוב שאני יכול לזה. לקחתי יוזמה ואמרתי לה לקבוע תור לרופא".

ללכת איתה עד הסוף. שטרית ונדלר
צילום: עצמי

אולי צריך להיות אישה כדי להבין את הכמיהה הנשית לילד משלך, למרות שיש גברים שמפתחים את אותה הכמיהה. "להיות אמא זה דבר שאין לי איך להסביר", אומרת שטרית, "אני מתנהגת לילדים, בין אם זה לילדים של טיבי, או לאחיינים שלי, או סתם לילדים ברחוב, כדבר הכי טוב שיש. יותר מהכל אני רוצה להיות אמא, לא מעניין אותי כלום. אני רוצה לחוות את ההרגשה הזו, לשמוע מישהו שיקרא לי אמא. אני רואה ילדים ברחוב וזה עושה לי רע, הרגשה של מה איתי".

אחרי בירור של המצב הרפואי של שטרית לעומקו, אמרו הרופאים שרק תרומת ביצית תעזור. מבחינת הרבנות, לא ניתן לתרום ביצית בארץ, לכן יש צורך לקבל את התרומה מחו"ל. הטיפול שאמור להתבצע בארץ, כולל הביציות מוערך בסכום של 30 אלף שקלים.

"אנחנו מבקשים עזרה להביא אוצר לחיים", אומרת שטרית בדמעות חנוקות. השניים פרסמו את סיפורם בקבוצה בה הכירו והצליחו לאסוף 2000 שקלים. "צריך לראות את ההתרגשות שלה כשהיא באה במגע עם ילדים. אני חושב שזו זכות של כל אישה. לא אני ולא עינב אנשים של לבוא ולבקש עזרה, אבל נכון במצב הזה של החיים, יש לי בלאגן כלכלי בגלל המצב המשפטי של הגירושים ועד שאממש אותו הזמן הוא קריטי מבחינת עינב. אם מישהו ירצה לתת בתור הלוואה, זה כסף שאחזיר מתישהו".

השניים התלבטו רבות אם לחשוף את סיפורם, אף אחד מהם לא ממש אדם שמיחצן את עצמו, או חלילה נזקק לעזרתם של אחרים, אבל כל שעומד בין החלום שלהם הוא סכום של 30 אלף שקלים. לא נורא, נכון? כל שצריך הם אלף אנשים, שכל אחד יתרום 30 שקלים, כדי שמישהו יקרא לעינב "אמא".

פה אתם נכנסים לתמונה, זה הזמן שלכם לעזור. את הכסף תוכלו להעביר לבנק הדואר, ע"ש עינב שטרית מס' בנק 09, סניף 001, מס' חשבון: 27591496.

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

מירי צור- לעצב את החלום שלך

מעצבת הפנים מירי צור, היא דוגמא מוחשית לרפורמה והחדשנות המובאת בימים אלו בעולם עיצוב הפנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *