"רציתי להעביר את זה הלאה"

לימור מלול כל כך אהבה את ההרגשה של אחרי אימון, שרצתה להעביר את תחושת ההיי לנשים נוספות. אחרי שעבדה ברשתות הבינה שהיא רוצה להגיע לכולן והשיקה סטודיו בו היא עובדת בקבוצות קטנות ובעיקר מעצימה נשים

העולם של היום עסוק כולו במראה החיצוני, הכל עניין של נראות. כולם מחליקים שיער וקמטים, כולם נמצאים במרוץ נגד הקילוגרם האחרון וכל הזמן רצים. חלק מהעניין הוא גם לשמור על הכושר ואכן, מקצוע מדריכי הכושר צבר תאוצה, כשאחר יותר קשה מהשני.

עושה לי טוב. מלול
צילום: יניב גוגו

אצל לימור מלול (44) מקרית ים זה קצת אחרת. היא מודעת לסטנדרטים החיצוניים הקיימים בעולם היום, אבל אצלה בסטודיו היא מעניקה משהו אחר לנשים, והיא מאמינה שהיא מקיימת מצווה.

מלול גדלה בכלל בקצרין, אבל אחרי שהכירה את בעלה עברה להתגורר בקרית ים, ביחד גידלו שלושה ילדים, הבת הגדולה בת 20 קצינה בצבא, הבת אמצעית בת 15, ובן הזקונים בן ה- 12.
"כתלמידת בית ספר חיכיתי לשיעורי ספורט, אהבתי תחרויות", היא מספרת השבוע. "שחיתי, שחקתי כדורעף וכדורשת, התאמנתי בקפיצה לרוחק. האתגרים דיברו אלי, אהבתי את זה".

לשמור על אורח חיים בריא, לא לרדוף אחרי המראה המושלם
צילום: יניב גוגו

למרות האהבה הגדולה לספורט, עם השנים, הנישואים וגידול הילדים זנחה מלול את הספורט והתמקדה בעבודתה. במשך עשור עבדה במשרד הפנים, בוועדה מרכזית לתכנון ובנייה ומאוד את העבודה. "לקראת הסוף הרגשתי שאני נשחקת ולא יכולה לעבוד בעבודות מסוג זה, החלטתי ללכת על האהבה הוותיקה שלי, ולהירשם לקורס מדריכות אירובי בווינגייט. כשאני מאמנת ומתאמנת זה עושה לי טוב, אחרי אימון אני מרגישה בהיי מטורף. רציתי להעביר את זה הלאה, את הכיף שמרגישים אחרי אימון ואני מצליחה להעביר את התשוקה להרבה נשים".
למלול יש סטודיו בוטיק לאימונים בקבוצות קטנות בקרית ים, היא מאמנת נשים בלבד, צעירות ופנסיונריות, הסטודיו קיים כשלוש שנים ולפני כן עבדה ברשת סטודיו C. "הרגשתי שכשאני מול קבוצה של 40 נשים, אני לא מצליחה להגיע לכל אחת לפי הדרך שאני מאמינה, מתוך זה הגיעה ההחלטה לפתוח סטודיו בוטיק של קבוצות קטנות הכוללות 12 נשים בלבד, כך שאני יכולה לשים לב לטכניקה של כל אחת, להתקדמות שלה, במה היא מתקשה. בקבוצה הקטנה יש לי אפשרות להגיע לכל אחת לחזק ולעודד אותה".
מלול החליטה שאת לימודיה תלמד במקום הטוב ביותר במכון ווינגייט, שם למדה בנוסף למדריכת אירובי, גם קורס טי אר אקס בינלאומי וקורס של פילאטיס מזרן. עד היום היא ממשיכה להשתלם כל פעם במשהו אחר. "בחרתי בהתמחויות הכי טובות, ואני הולכת להשתלמויות, הדרכות וכנסים. אני צמאה לידע ורוצה ללמוד עוד. אם היו אומרים לי את זה לפני חמש שנים, הייתי אומרת שאין סיכוי, לא היה לי את האומץ להיות בעלת עסק עצמאי. זה לא פשוט, יש הרבה חששות וסיכונים ולמרות הכל החלטתי לעשות את זה ויש לי גם תמיכה מבן הזוג שלי, הסטודיו זה כמו הבייבי שלי, משהו שמתגשם ומצליח".

מלול מסתכלת על הסטודיו שלה כמקום להעצמת נשים ועושה את עבודתה מתוך שליחות. "אני לא מוכרת מנוי, אלא את הבריאות, זוגיות, ביטחון עצמי, מצב רוח והזמן שנשים מקדישות לעצמן ולא לשום דבר אחר. היום עם המרדף של החברה אחרי המראה השדוף, דבר היוצר תסכול אצל נשים, המסר שאני מעבירה לנשים הוא לשמור על אורח חיים בריא, לא לרדוף אחרי המראה המושלם. היום נשים כבר מחדשות אצלי את המנוי, הן מרוצות מהתוצאות והחיזוקים שהן מקבלות אצלי.
אני מרגישה שאני עושה מצווה גדולה, לנשים מבוגרות אני עוזרת בעזרת פילאטיס שיקומי בבעיות גב ורגליים, חיזוק רצפת אגן ושיפור היציבה שלהן, עוזרת לנשים לבצע פעולות יומיומיות אחרי סדרת אימונים כמו לשרוך את שרוכי הנעליים, זה גורם לי להרגיש טוב וסיפוק אדיר".
כיום היא מאמנת יחידה בסטודיו, כי לדבריה, "הנשים מבקשות שרק אני אאמן אותן", אך בהמשך, היא  חולמת על סטודיו גדול יותר. "הויז'ן שלי הוא, שנה מהיום יהיה לי סטודיו גדול ומפואר עם חדר לתזונאית שתקבל נשים לייעוץ תזונתי, דלפק כניסה, ומאמנות נוספות. יש לי רצון להצליח ואני בכיוון הנכון, ועכשיו כשאני מדברת את זה בקול רם, אני גם מרגישה שזה יקרה".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מירי צור- לעצב את החלום שלך

מעצבת הפנים מירי צור, היא דוגמא מוחשית לרפורמה והחדשנות המובאת בימים אלו בעולם עיצוב הפנים …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *