"רשות מנהלית לא יכולה לקבל החלטה על קיום אירוע לגברים בלבד"

שבועיים אחרי שפרצה סערת הדרת הנשים מאירוע של הזמר מוטי שטיינמץ שאמור להתקיים במרכז הקונגרסים, החסות עיריית חיפה, קבע השופט אברהם אליקים שלא לאפשר את קיומו

בית המשפט המחוזי בחיפה פסק היום (ראשון) כי לא ניתן לאפשר את קיומו של אירוע לגברים בלבד בחיפה, כפי שתוכנן. לפני כשבועיים שלחה עו"ד ענת פרטוש, שלחה ליועצת המשפטי של העירייה בנושא בו קראה שלא לאפשר את האירוע. עו"ד פרטוש התייחסה לעובדה שהאירוע מתקיים בחסות העירייה.

העניין הגיע לפתחו של בית המשפט המחוזי, שברקע קולות סערת הופעתו של שטיינמץ באירוע בעפולה, גם שם הרוחות לא נרגעו. בפסק הדין אמר השופט אליקים, כי נקודת המוצא לדיון הוא שוויון מלא בין גבר לאישרה. "יש לדחות כל ניסיון להבחין בין נשים לגברים, על בסיס טעמים שאינם רלוונטיים ולא הוכח בפני מהם הטעמים, לפיהם פעלה העירייה", כתב השופט אליקים, "היאחזות העירייה בחזקת התקינות המנהלית לא יכול לעמוד לה במקרה כה בוטה של הסתרת מידע מבית משפט ואי הצגת נתונים כלשהם".

עוד אמר השופט אליקים כי החלטות כה מהותיות הנמצאות בלב זכויות היסוד של כל אדם, לא מתקבלות בסתר ללא בסיס משפטי ותיעוד בכתב. "רשות מנהלית סבירה לא יכולה לקבל החלטה סתם כך על קיום אירוע לגברים בלבד", אמר השופט אליקים.

מפיקי המופע, עודכנו על פסק הדין, מסרו כי יקיימו את המופע בכל מחיר, גם אם יצטרכו לספוג את הצד הכלכלי שאמורה הייתה העירייה לסבסד.

אודות אורטל איבגי

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *