שוטר סיור נאשם בתקיפת מפגינים

המחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה הגישה לבית משפט השלום בחיפה כתב אישום נגד שוטר סיור מתחנת חיפה, ליאור חתם, בגין חבלה חמורה ותקיפה סתם על כך שתקף מפגין ושבר את רגלו, בנוסף הוא מואשם שתקף שבעה מפגינים נוספים שהובאו לתחנת המשטרה לאחר הפגנה בלתי מאושרת שהתקיימה במאי 2018.

הנאשם היה אמון במסגרת תפקידו על שלומם ועל שמירת הסדר בתחנה אליה הובאו 21 מפגינים שהפרו את הסדר במהלך ההפגנה הבלתי מאושרת.  בעת הובלתם של שני עצורים בניידת, אחד מהם הוא בנו של ג'עפר פרח , מנהל מרכז מוסאווא לזכויות אדם היא נקלעה לתאונת דרכים, הבן של פרח נחבל בפניו ודם ניגר ממצחו. על אף זאת, הם הובאו אל התחנה, מבלי שנלקחו לטיפול רפואי.על פי כתב האישום, בעודם בחדר ישובים על הרצפה, עצורים וכבולים באזיקים תקף הנאשם שמונה מהם.

באחד המקרים המופיעים בכתב האישום ומתייחס אל פרח, בעט הנאשם בעוצמה ברגלו השמאלית של אחד המתלוננים והפילו ארצה. מיד לאחר מכן הרים אותו הנאשם, הצמידו לארון אשר היה בחדר, כבל את ידיו באזיקים, ופעם נוספת דחף אותו בכוח והפילו שוב ארצה. כתוצאה ממעשיו נגרם לאותו המתלונן שבר בברך והוא סבל מכאבים עזים. לאחר מכן תפס הנאשם במעילו של המתלונן והוביל אותו בכוח אל חדר השירותים, בעוד המתלונן  אומר לו "איך אני מסוגל? הידיים אזוקות לאחור והרגל כואבת". בשירותים ביצע הנאשם חיפוש על גופו של המתלונן ואף ביקש ממנו, שלא לצורך ושלא כדין, כי יפשוט את בגדיו כדי לבצע בו 'חיפוש בהפשטה'. המתלונן סירב לפשוט את בגדיו והנאשם הוציאו מהשירותים והעבירו לידי שוטר אחר לשם שמירה עליו.

בשעות הבוקר למחרת משלא היה יכול המתלונן להתהלך על רגליו ונזקק לתמיכה של שוטרים על מנת להתנייד, ולאחר שביקש מספר פעמים להתפנות לקבל טיפול רפואי, הוא הובהל לבית החולים, שם נזקק לטיפול רפואי ונדרש לסד לקיבוע הרגל.   במעשיו המתוארים בכתב האישום גרם הנאשם למתלונן זה לחבלה חמורה שלא כדין ותקף שבעה מתלוננים נוספים שלא כדין.  התיק נחקר על ידי צוות צפון והוגש על ידי עו"ד בתיה קוליץ מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה. בעקבות המקרה הושעה השוטר מעבודתו וכתב האישום הוגש בתום הליך שימוע.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *