שיאני המילואים בקריות וחיפה

סא"ל (מיל') יניב גרדי מקרית אתא, הוא שיאן המילואים בקריות לאחר שרשם 142 ימי מילואים בשנה שעברה. שיאן המילואים של קרית מוצקין הוא תומר כהן מחיל האוויר שלא הגיע לקבל את תעודת ההוקרה מכיוון שהוא נמצא בשירות מילואים.

שיאן מילואים, יניב גרדי. צילום דו"צ

גרדי, מהנדס תוכנה במקצועו, משרת במילואים כמג"ד 8140 של תותחנים. "בשנת 1995 התגייסתי לגדוד 13 בגולני. במהלך השירות יצאתי לקורס קצינים ובסיומו עברתי לגדוד 334 של תותחנים" מספר גרדי "שירתתי כמפל"ג (לפני שהפך ל MLRS, כלומר, עדיין עם תותחי "רומח", התותחים בקוטר של ה-175 מ"מ, שבינתיים יצאו משירות. אני תמיד מתגאה שאני יריתי את הפגז האחרון ללבנון מתותחי ה-175 מ"מ). רוב השירות היה שירות מבצעי בלבנון, עם הרבה דילוגים חוצי גדר אל תוך לבנון על מנת שנוכל לתת סיוע עומק לכוחות שלנו במבצעים חודרים. בשנת 1998 עדיין הייתי בקבע אבל כבר התאמנתי עם גדוד המילואים 7057 של תותחנים. בשנת 1999 השתחררתי מצה"ל והפכתי לקצין סיור ומפל"ג (מפקד פלגה) בגדוד 7057 במילואים. בשנת 2007 התקדמתי לתפקיד סגן מפקד סוללה וכשנה לאחר מכן הפכתי למפקד סוללה. החל מסוף שנת 2018 אני משרת כמג"ד בגדוד 8140 של תותחנים". גרדי מספר על שירות המילואים: "אני מת על שירות המילואים ולא מדמיין את עצמי בלעדיו. אפשר לומר שהשירות מגדיר אותי והפך אותי למי שאני היום. אני זוקף לו זכויות רבות".

גשאו איילון. צילום: דו"צ

שיאן המילואים בחיפה לשנת 2018,  הוא סרן (במיל') גשאו איילון, שרשם 125 ימים של שירות מילואים  פעיל. איילון הוא מנהל פרויקטים בשלטון המקומי ובמילואים הוא מ"פ ג' בחטיבה 6. איילון מספר: "ביולי 2003 התגייסתי לגדוד 51 בגולני, משם יצאתי לקורס מ"כים ולאחר מכן לקורס קצינים. לאחר סיום קורס הקצינים חזרתי לגדוד כמ"מ, סמ"פ ובסוף גם מילאתי מקום של מ"פ בסיירת אגוז. לאחר מכן השתחררתי והגעתי לחטיבת המילואים אלכסנדרוני, שם שירתתי כ-4 שנים עד שעברתי לחטיבה 6 בשנת 2014, בה אני משרת כמ"פ עד היום". על יחסו לשירות המילואים: "יש קשיים בלעזוב הכל ולהגיע למילואים אבל זה בלתי נמנע. השירות הסדיר רק מכין אותך להגנה האמיתית על המדינה, במילואים. בסופו של דבר אני גם נהנה מאוד, אוהב את החיילים שלי, האנשים סביבי ואת הארץ שלנו".

עומר זוהר מעניק תעודת הוקרה לגלילה כהן. צילום:דוברות העירייה

אלוף ימי המילואים של קרית מוצקין  לא הגיע לקבל תעודת הוקרה כיוון שהוא בשירות במילואים. תומר כהן מחיל האויר, שבשנת 2018 ביצע קרוב למאה ימי מילואים. מ"מ ראש העיר, עומר זוהר העניק לאימו של תומר, גלילה כהן, תעודת  הוקרה. "לא צריכים יום מיוחד כדי להביע את הערכתנו לחיילי המילואים שלנו בצה"ל" אמר זוהר. ראש העירייה חיים צורי, אישר מתן הנחה בארנונה למשרתי המילואים, הספורטלי מזה כעשור בימי שישי מאפשר כניסה חינם לחיילים בימי שישי ובמהלך אירועי הקיץ הקרובים, אומרים בעירייה, צפוייה הפתעה לחיילי המילואים.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

הפתרונות הדיגיטליים שישדרגו לכם את היום־יום

בני האדם המציאו לאורך ההיסטוריה אין־ספור המצאות מדהימות שכל מטרתן הייתה לשפר את איכות חיינו. …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *