דף הבית / ספורט / כדורגל / שלוש נקודות למחשבה

שלוש נקודות למחשבה

זה היה משחק די קשה לצפייה, ביחוד משחק ההגנה החלש ובמועדון ראו כמה עבודה יש לצוות המקצועי בשיפור הקבוצה ושהפגרה המהירה הגיעה בול בזמן מבחינת ברק בכר, אבל במבחן התוצאה, מה שחשוב, מכבי חיפה חוזרת מנתניה עם 1-2 על הפועל חדרה.

הירוקים, למרות שפתחו ב״שיטת מרקו״ הידועה לטוב עם 4-3-3 המפורסם,  לא הזכירו את היכולת של העונה שעברה, נראו לא חדים, חלודים, ובעיקר לא מתואמים במיוחד בכל מה שקשור במשחק ההגנה שנראה לעיתים מביך ולא ראוי לליגת העל.

לאחר פתיחה מהוססת, כאשר דווקא המארחים נותנים את הטון, שלפה מכבי חיפה את הנשק הישן והטוב שלה מלך שערי העונה שעברה, ניקיטה רוקאביצה, לאחר שהשתלט על כדור שנמסר לו מיובל אשכנזי ומול השוער לא התבלבל וקבע 0-1 ירוק מוקדם. חדרה לא התייאשה והמשיכה לתקוף תוך כדי שהיא מנצלת את החולשה וחוסר התיאום בהגנה ורק בנס ובחוסר ריכוז היא לא השכילה לכבוש.

יובל אשכנזי, שני בישולים במשחק

מכבי חיפה עוד כבשה שער מרגלי וילדסחוט(פושר) שנפסל בטענת יד של שרי וחזיזה הרעיד את משקוף השער תוך כדי דקות לא רעות של הירוקים.

 חמש דקות לאחר מכן,בדקה ה-26 האוסטרלי המצויין הרשית שוב לאחר עוד בישול של אשכנזי אך נפצע במהלך בברכו והוחלף מייד על ידי ירדן שועה, שזוכה להיות חילוף ראשון של בכר בתום עידן בלבול. 

למרות היתרון ההגנה הירוקה המשיכה את חלום הבלהות של העונה הקודמת ונראתה חסרת ביטחון ומבוהלת ללא סיינסבורי (כן,כן) ובדקה ה-35 ניצל החלוץ החדרתי המצויין אודה, עוד בלבול בהגנה ודחק מקרוב את השער המצמק לזכות חדרה וקבע את תוצאת המחצית 1-2 לירוקים.

יאניק וילדסחוט, שער שנפסל ומשחק פושר

במחצית השניה החום והלחות הכריעו את השחקנים שהיו מותשים ומיוזעים ולא נרשמו אירועים למעט מסירה מצויינת שלסאן מנחם לירדן שועה שלא כבש. לקראת סוף המשחק ביצע בכר חילוף משולש כאשר שלח למערכה את עוואד, נחמני, וטורה והמהלך הזה קצת פתח את המשחק אך למעט החמצה מזעזעת ובלבול של נחמני שהיה חייב למסור לעוואד לא קרה כלום ובסיום ניצחון בכורה על הקווים לברק בכר, שלוש נקודות אבל המון נקודות למחשבה.

ברק בכר חייב לחזק את הקבוצה ובעיקר את החלק האחורי המשווע לבלם דומיננטי שירים את כולם, שני מגינים (או לפחות אחד ולנסות את רז מאיר שמשחק יותר באחריות הגנתית) קשר אחורי, שחקן כנף וחלוץ.

בכר גם חייב לשקול את הצבתו של אבו פאני ליד נטע לביא, כדי שיאזן אותו וייצב את משחק ההגנה של הקישור. מול קבוצה חדה יותר מחדרה זה עוד עלול היה להיגמר אחרת .

ברק בכר מאמן מכבי חיפה בסיום: “ברור לי לאן הגעתי ומה הציפיות. אחרי תקופת הכנה לא רגילה, המטרה היתה לנצח ולהביא שלוש נקודות ממשחק הפתיחה. עשינו טעויות שלא מתאימות והיינו חשופים בחלק ההגנתי אבל בסופו של דבר הצלחנו להשיג את השלוש נקודות . תמיד טוב לצאת לחופש עם ניצחון ולתקן תוך כדי תנועה. יש לנו כוונה לחזק את הקבוצה ואני מקווה שעוד השבוע יהיו התפתחויות ונצרף שני שחקנים .יש לנו סגל טוב וצעיר שאנחנו רוצים להעמיק . רוקאביצה שחקן מאוד חשוב במערך שלנו וראינו את זה היום. זו עדיין לא המכבי חיפה שאנחנו רוצים לראות, לא היינו חדים התקפית,יש על מה לעבוד ונעשה את זה בהמשך.”

דולב חזיזה בסיום: “לא היה פשוט, זה משחק ראשון שלנו העונה וכולנו יודעים כמה הניצחון היה חשוב כדי לתת לנו את הדרייב להמשך. אני שמח שניצחנו, לא היה לא לנו משחק טוב כמו שאנחנו מצפים מעצמנו יש לנו עכשיו פגרה לעבוד על הדברים ולהשתפר.”

ג׳וש כהן, לא מרוכז

אודות בני סלמון

אולי יעניין אותך גם?

רכש ראשון? ג׳ונדר קדיז מועמד למכבי חיפה

באתרים בחו״ל מוזכרת מועמדותו של החלוץ מוונצואלה שמשתייך לבנפיקה ליסבון, ג׳ונדר קדיז, למכבי חיפה. קדיז …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.