בין מסיימי קורס טיס: שני חיפאים

על רחבת המסדרים בבסיס חיל האוויר בחצרים, יתקיים טקס קורס טיס, ביניהם גם שני חיפאים. גאווה מקומית

ביום חמישי הקרוב יתקיים טקס מסיימי קורס טיס 178 בבסיס חיל האוויר בחצרים. על רחבת המסדרים, בין הבוגרים הטריים יהיו גם שני חיפאים שסיימו את קורס הטיס במגמת תובלה, סגן ע' וסגן ת'.

הטקס מתקיים בסימן חמישים שנה למלחמת ההתשה ובמעמד ראש הממשלה ושר הבטחון, בנימין נתניהו, ראש המטה הכללי, רב אלוף אביב כוכבי, ומפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין. הקורס נחשב כקורס היוקרתי והארוך ביותר בצה"ל, כשאורכו 36 חודשים.

לא חשב להיות איש צוות אוויר. סגן ע'
צילום: דו"צ

סגן ע' נולד וגדל בחיפה, למד פיזיקה ומדעי המחשב והיה חלק מתנועת הצופים עד כיתה יב' ואפילו המשיך להדרכה במשך שנה, כרשג"ד. הוא מעיד על עצמו, שלפני שהתגייס עבד בצופים, הוא לא חשב להיות איש צוות אוויר, אלא דווקא רצה להיות ביחידת עוקץ בגלל אהבתו הרבה לכלבים. כשהתגייס לקורס טיס, הבין שלא הרבה אנשים זוכים להזדמנות הזאת והחליט להישאר ולנסות, עד שבסופו של דבר סיים את הקורס וקיבל את כנפי הטיס.

מאוד מעצים. סגן ת'
צילום: דו"צ

סגן ת' גדל בחיפה, למד בבית ספר תיכון בחיפה במגמת פיזיקה וכימיה. הוא לא חלם להגיע לקורס טיס, אלא דווקא רצה להגיע למודיעין, אבל המיונים לחיל מודיעין בוטלו בגלל המיון לטיס. בגיבוש זו הייתה הפעם הראשונה בה התחכך עם שטח, הוא מאוד נהנה החליט לתת צ'אנס לקורס. "בקורס הולך ונבנה הרצון להישאר. אתה מצליח להביא את היכולות שלך לידי ביטוי בדברים מאוד משמעותיים וזה מאוד מעצים".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *