תביעה נגד חברת ביטוח: שלמו את הוצאות הטיפול בכלבה שנפגעה בתאונת דרכים

לבית משפט השלום בחיפה הוגשה תביעה נגד חברת ביטוח בדרישה לשלם לבעליה של כלבה את נזקי הטיפול בכלבה שנפגעה מרכב שדרס אותה.

באמצעות עו"ד רבקה ספיבק, תובע תושב הצפון, את חברת הביטוח שמסרבת לשלם את הנזק שנגרם לכלבה, למרות שאינה מכחישה את אירוע התאונה. בכתב התביעה  מגוללת עו"ד ספיבק סיפור עצוב עם סוף כמעט טוב,  על אדם אוהב בעלי חיים, שפעיל שנים באגודת "תנו לחיות לחיות", מושיע ומטפל בבעלי חיים בכלל ובכלבים בפרט, ומחזיק בבעלותו ותחת חסותו מספר כלבים.

עו"ד רבקה ספיבק. צילום: יח"צ

האיש, מתגורר  בבית פרטי עם חצר גדולה, כאשר הכלבים מוחזקים  ומטופלים במסירות רבה בבית ובחצר ולעתים הם יוצאים לטיולים עמו, כולל ביקורים בבית קרוביו המתגוררים בסמוך. בין הכלבים נמצאת  גם הכלבה "לאסי"  שהוא אסף  אליו מהרחוב לפני כשבע שנים  ומאז מטפל בה במסירות ובאהבה גדולה.

לפני כשנה, היתה "לאסי" קשורה ברצועה בפתח בית אחיו שגר לידו, כאשר  נהג רכב יונדאי פגע בכלבה שנפצעה קשה. התובע העביר אותה בדחיפות לטיפול חירום במרפאה וטרינרית שם נבדקה וטופלה עם עירוי ותרופות. בהמשך עברה הכלבה ניתוח ב"מרכז מומחים וטרינריים" וטיפול ממושך בתרופות, טיפולי פיזיותרפיה, כל זאת במטרה להחזירה ככל האפשר למצבה הקודם. הוצאות הליך השיקום הממושך של הכלבה הגיעו לכ-50 אלף שקלים.

הכלבה לאסי. צילום: סיוון בנד שיקום ופזיותרפיה לבעלי חיים

הנהג ברכב הפוגע דיווח על התאונה לחברת הביטוח שלו שכאמור דחתה את תביעתו של בעל הכלבה לתשלום הוצאות הטיפול בטענה כי "ממצאי החקירה עולה כי המדובר בכלבה אשר שמרה על בית הורי הנהג ומתגוררת בבית המבוטח, לפיכך ע"פ  סעיף 14 לחוק חוזה הביטוח המבטח לא יהיה אחראי לתשלום כלשהו בשל חבות לעניין נזק שבבעלות המבוטח או בבעלות נהג הרכב או לרכוש הנמצא בפיקוחם ואו בשמירתם". במילים אחרות, הטענה היתה שהכלבה היתה ברשות אחיו של התובע שפגע בה והביטוח אינו מכסה נזקים שנגרמו לרכוש המבוטח.

לעומת זאת, טוענת עו"ד ספיבק, כי  התובע הוא הבעלים של הכלבה מזה שנים רבות והיא אינה מתגוררת בבית אחיו שהוא המבוטח. לדבריו ,הכלבה היתה בבית אחיו  רק "כאורחת ומבקרת". כהוכחה לכך צורף לתביעה גיליון טיפולים של הכלבה אצל הווטרינר. בנוסף  בתשובה לשאלת חוקר שנשלח על ידי חברת הביטוח אמר התובע "הכלבה שלי ואני שלה". סך התביעה עומד על 58 אלף שקלים הכוללים את דמי הטיפול בכלבה הפצועה, הוצאות ועוגמת נפש. טרם הוגש כתב הגנה.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *