תביעה: עיריית קרית מוצקין לא הנגישה כיתה ללקויית שמיעה

אתמול (יום חמישי) הוגשה תביעה נגד עיריית קרית מוצקין על אי הנגשת כיתה עבור תלמידה לקויית שמיעה. התביעה הוגשה אל בית משפט השלום בקריות, בסדר דין מהיר, בדרישה לפצות תלמידה בת 13 שסובלת מליקויי שמיעה, ולמרות זאת, הרשות המקומית לא פעלה  להנגיש עבורה את כיתת הלימודים.

התלמידה אובחנה כלקוית שמיעה בשתי האוזניים, בסוף השנה שעברה והממצאים הועברו למחלקת החינוך של העירייה. על מנת לאשש את תוצאות האבחון, עברה התלמידה בדיקה נוספת, שאף היא הצביעה על ליקויי שמיעה. תוצאות שתי הבדיקות הועברו בתחילת חודש ינואר השנה, על ידי המרכז החינוכי טיפולי לתלמידים כבדי שמיעה במשרד החינוך, לעיריית קרית מוצקין. עם תוצאות הבדיקות נאמר לעירייה שיש צורך בהנגשת כיתה אקוסטית בעדיפות הגבוהה ביותר.

יש צורך בהנגשה. עו"ד מימון פאר
צילום: דורון גולן

על פי כתב התביעה, שהוגש על ידי עו"ד מימון פאר, ניסתה אמה של התלמידה להתמודד במשך חודשים מול העירייה ובית הספר על מנת שיבצעו את עבודות ההנגשה, אך לשווא. עו"ד פאר טוען בכתב התביעה, שכתוצאה מהיעדר הנגשה, התלמידה אינה יכולה להשתמש במכשירי השמיעה בכיתה, אינה יכולה להתרכז וכן, היא צוברת תסכולים ופערים בחומר הלימודים.

עד ליום הגשת התביעה אתמול, לא החלו עבודות ההנגשה והתלמידה "איבדה את האמון שנתנה במערכת העירונית שדוחה אותה ושוב ושוב", כלשון כתב התביעה. עו"ד פאר ביקש מבית המשפט לחייב את העירייה בתשלום פיצויים על סך 30 אלף שקלים, בטענה שהעירייה הפרה את חובות ההנגשה החלות עליה. טרם הוגש כתב הגנה.

"מעבר לעובדה שלעירייה יש חובה על פי חוק להנגיש את בית הספר, הצטערתי לראות שלא הייתה שם אוזן קשבת למצוקה ולקושי שעמה מתמודדת הבת שלי", אמרה אמא של הנערה מיד עם הגשת התביעה.

"מה הסיבה שרשות מקומית בוחרת להתעלם מצרכיה של ילדה עם מוגבלות שעה שהחוק עומד בברור לצדה של הילדה?". קראו טור דעה

"מה הסיבה שרשות מקומית בוחרת להתעלם מצרכיה של ילדה עם מוגבלות, שעה שהחוק עומד בבירור לצדה של הילדה?". קראו טור דעה

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *