תביעה: פוטר מעיריית קרית מוצקין כי אישתו התווכחה עם מנהל החי פארק

עובד עיריית קרית מוצקין תובע מעל 700 אלף שקלים, בטענה שפוטר, יום לאחר שאישתו התווכחה עם מנהל החי פארק

לבית הדין האזורי לעבודה הוגשה תביעה נגד עיריית קרית מוצקין על ידי עובד עירייה, בטענה שפיטוריו נעשו שלא כחוק לאחר ויכוח שהיה בין אשתו של התובע לבין מנהל גן החיות בחי-פארק בעיר.

מהתביעה, שהוגשה על ידי עורכי הדין אלעד חן ואיתי חן, עולה כי, העובד אדמונד אסולין עבד בעיריית קרית מוצקין 21 שנים ובתפקידו האחרון עבד באגף שיפור פני העיר. על פי כתב התביעה, בחודש יוני השנה, קיימה העירייה יריד איכרים בתחום שטח החי-פארק העירוני וגם אשתו של התובע הקימה במקום דוכן נייד.

"מנהל גן החיות של החי פארק, הגיע אל הדוכן של דלית והחל להתפרץ עליה באגרסיביות ובאלימות מילולית שהתלוו אליה תנועות ידיים מאיימות והשתלחות חסרת רסן, בדרישה שעליה לפנות באופן מיידי את המקררים של הגלידות", נטען בכתב התביעה.

חי פארק קרית מוצקין
(צילום: דורון גולן)

בכתב התביעה צוין כי אסולין סירבה לפנות את המקררים, מאחר והצבתם נכללה בהסכם ההתקשרות עם הפקת שוק האיכרים. בתגובה לסירובה, עובד עיריית אחר, כיסה את הדוכן שלה בברזנט שחור.

בעלה שנשלח למקום בתוקף עבודתו, הגיע וראה את מנהל המתחם מתווכח עם אשתו. בכתב התביעה צוין, כי הוא ניסה להרגיע את הרוחות, אך נענה: "אני לא מעוניין לדבר איתך", הסתובב והלך. התובע ניסה להרגיע את אישתו ובתו ולאחר מכן המשיך בעבודתו.

כשבוע לאחר מכן, זומן העובד לשימוע, בטענה שעשה שימוש ברכב של העירייה כדי להעביר מקררים עבור הדוכן של אשתו. "התובע היה בטוח שבשימוע הכל יתברר כטעות או אי הבנה של המנכ"ל, שכן לא עשה שימוש ברכב העירייה כדי להעביר את המקררים של אישתו לדוכן שהפעילה", נכתב בתביעה. עוד צוין כי השימוע החל בדברים של מנכ"ל העירייה שאומר, שהגיעו לאוזניו שמועות שהתובע עשה שימוש פרטי ברכב של העירייה כדי להוביל מקררים לדוכן של אישתו ואף טען כי יש בידו תמונות המאששות את דבריו.

התובע התנגד להאשמות החמורות ואף דרש שיציגו בפניו את התמונות, אך לשווא. למחרת היום, קיבל התובע מכתב המזמין אותו לוועדת הניוד של העירייה, שם נאמר לו כי הוא מועבר לעבוד באגף התחזוקה של העירייה, בו עבד בעבר. "התובע שחש כי נגרמה לו עוגמת נפש רבה וחוסר צדק משווע, סירב לעבור לתפקיד שנכפה עליו מבלי שקיבל הסבר מניח את הדעת.. התפקיד שנכפה על התובע הינו תפקיד שמילא בעבר ומהווה פיחות במעמדו הקיים בצורה ניכרת..". נכתב בתביעה.

טענות העובד ישמעו בבית המשפט. עורכי הדין אלעד חן ואיתי חן
צילום: יח"צ

אסולין ביקש לעבור לאגפים אחרים, רק לא למחלקת התחזוקה בעירייה, אך בתחילת יולי קיבל מכתב פיטורים, בטענה כי סירב לבצע את החלטת הוועדה לניוד עובדים.

באמצעות עורכי דינו תובע אסולין מהעירייה פיצוי בגין הפסדי שכר בסך של כ-600 אלף שקלים ופיצוי של מאה אלף שקלים נוספים בגין פיטורים שלא כדין. במקביל הגישו עורכי דינו לבית הדין האזורי לעבודה בקשה לסעד זמני לבטל את הפיטורים ולהחזירו לעבודה בעירייה עד להכרעה סופית.

עורכי הדין איתי חן ואלעד חן מסרו: "אנחנו לא מנהלים סכסוכי עבודה בתקשורת, טענותיו של העובד ישמעו במסגרת הדיון שנקבע בתיק".

מעיריית קרית מוצקין נמסר בתגובה: "העובד היה צריך בעקבות החלטה של הוועדה לניוד עובדים לעבור למחלקת התחזוקה. העובד לא הגיע יומיים לעבודה מהתאריך שנקבע לו. בשיחת טלפון עם מנכ"ל העירייה בנוכחות עדים הודיע כי אינו מתכוון להגיע לעבודה ומצדו שיפטרו אותו. לפיכך הרשות קיבלה את התפטרותו והוא קיבל מכתב בהתאם. עם פנייתו לבית הדין לעבודה תגיש הרשות כתב הגנה בצורה מסודרת. הדברים יתבררו בבית הדין לעבודה והרשות שכפופה לחוק תקיים את פסק הדין שיתקבל".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *