תושבי משכנות אומנים מבקשים פטור מארנונה

תושבים בשכונת משכנות אומנים בקרית מוצקין פתחו במבצע החתמות של תושבי השכונה על מנת להפעיל לחץ על העירייה כדי שתוריד את תשלום הארנונה. זאת, בטענה שהתשתיות בשכונה עדיין לא גמורות והתושבים מתגוררים בתוך אתר בנייה.

מי שעומד מאחורי היוזמה הוא תושב השכונה, ויק קושניר. "זו שכונה שאמורה להיות חדשה ומטופחת אך זה לא המצב", אמר קושניר היום, "כרגע עדיין עובדים בשטח וזה מובן. עם זאת, מתגוררות פה משפחות עם ילדים וכרגע אין תאורת רחוב ברחוב שבו אני גר, המדרכות פגומות ומעברי חצייה דהויים. בתור תושב העיר, יותר נוח לי לפנות לעירייה שממנה אני מצפה לטפל בכל הבעיות והיא זו שצריכה להתייחס לעניין".

מדרכות פגומות ומעברי חצייה דהויים. משכנות אומנים
צילום: דורון גולן

לפני יומיים החל קושניר להחתים את התושבים המתגוררים ברחובות שלום שבזי, יוסי בנאי ועופרה חזה, שבהם מתגוררים כ-250 משפחות. היוזמה שלו הופצה בכל השכונה והוא עובר בין התושבים על מנת להחתים אותם. עד כה חתמו על פנייתו כמה עשרות מתושבי השכונה והוא אומר כי הפנייה תועבר לעירייה עם כל חתימות התושבים.

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית קרית מוצקין היא מבין הרשויות הבודדות בישראל שקבעה לעצמה מדיניות לספק לתושבי השכונה החדשה את כל השירותים כולל בינוי מוסדות ציבור וחינוך עוד בטרם מאוכלסים הבניינים. לראיה בשכונה נמצאים גני ילדים בהמתנה לקליטת הילדים וכן היום בבוקר הוצבו שני גנים חדשים. מאחר ומדובר באתר בו עדיין נבנים בניינים יש להבחין בין מטלות העירייה למטלות הקבלנים במקום. בימים האחרונים ביצעה העירייה ניקיון כללי באזור והיא ממשיכה ותגיע לרחובות חדשים נוספים. כל שירותי פינוי האשפה מבוצעים. יתרה מכך, כל תושבי רחוב שבזי טרם קיבלו את חיובי הארנונה והם יישלחו בימים הקרובים. יש לציין כי תשלום ארנונה כמוהו כתשלום מס לכל עניין ודבר והעירייה פועלת בהתאם להנחיות משרד הפנים בדבר צו המיסים. ראש העירייה סייר באתרי הבנייה בשכונה החדשה והעביר הנחיות ברורות לצוותים בשטח. עיריית קרית מוצקין מברכת את תושביה החדשים ומשפרי הדיור בעיר ויחד עם התושבים וקצת סבלנות תיבנה שכונה לתפארת ולדוגמה במדינת ישראל".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *