תושב קרית ביאליק מואשם ברצח

פרקליטות מחוז תל-אביב פלילי הגישה כתב אישום לבית המשפט המחוזי בתל-אביב נגד וונוון יין, (33) מקרית ביאליק, המואשם ברצח ושוד של אזרח סין, וואנג טיצ'אנג.

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רוית צאלח-מימון, המנוח התגורר עם בת זוגו בתל אביב והשניים עסקו בהעברת כספים שהתקבלו מנתינים סיניים השוהים בישראל לחשבונות בנק בסין. הנאשם, שעבד במסעדה במרכז קניות גדול בחיפה, היה נתון בחובות כספיים עקב כישלון עסקי והפסדים בהימורים. לאור זאת, החליט הנאשם לגרום למותם של בני הזוג ולשדוד את כספם.

לשם מימוש תוכניתו, הצטייד הנאשם בכפפות, באזיקונים, וסכין בעלת להב חדה. בהמשך, הגיע הנאשם לדירת בני הזוג, פגש את המתלוננת וטען בפניה בכזב כי ברצונו להעביר כספים בסך של 30 אלף שקלים לסין. בשל חששו כי השכנים יבחינו במעשיו החליט לשוב בשעה מאוחרת יותר, וכך סיכם עם המתלוננת לאחר שטען שהכסף אינו בידיו.

הנאשם הגיע לדירה בשנית בשעות הלילה כשהוא נושא עימו בתיק גב כפפות ואזיקונים, מצויד בסכין, אותה הסתיר בשרוולו, כפות ידיו מכוסות בכפפות ועל ראשו כובע קפוצ'ון. בעת הגעתו לדירה שוחח הנאשם עם המתלוננת בנוגע לחשבון אליו יבצעו את העברת הכספים תוך כדי שהוא הולך בעקבותיה לחדר השינה, בו שכב המנוח באותו הזמן וצפה בטלוויזיה. בהמשך, עט הנאשם על המנוח, שלף משרוולו את הסכין ודקר אותו מספר פעמים, בין היתר בראשו, בצווארו, בגבו וגפיו של המנוח, תוך כדי שהמנוח מתגונן מפניו באמצעות ידיו. בתגובה, המתלוננת ניסתה להרחיק את הנאשם מהמנוח ונפצעה בידה. המנוח ביקש מהנאשם לחוס על חייו, באומרו כי יש לו אישה וילד, אולם הנאשם לא נענה לתחנוניו של המנוח, באומרו כי "שילמו לו לחסל אותם" לדבריו והמשיך לדקור את המנוח.

בתגובה למעשיו של הנאשם, המתלוננת הביאה סכין מהמטבח ודקרה את הנאשם בעורפו כדי שירפה מהמנוח.  המנוח ניצל את העימות שהתפתח בין השניים ונמלט פצוע לחדר אחר בדירה, וסגר מאחוריו את הדלת. במקביל לכך נאבק הנאשם במתלוננת , לקח מידיה את סכין המטבח, דקר אותה בבית החזה, בירכה ובכף ידה. המתלוננת הפצירה בנאשם שלא יהרוג אותם ואף הציעה לתת לו כסף שברשותם. בהמשך לכך, הציע גם המנוח לנאשם כסף ובתגובה, הורה הנאשם למתלוננת להביא את הכסף לידיו. המתלוננת שחששה לחייה, נגשה למטבח, הצטיידה במצקת ונסה לכיוון דלת הכניסה לבית, אולם הנאשם שהבחין בכך, חסם את דרכה ומנע את יציאתה. אז, ניגשה המתלוננת לחדר השינה, קפצה מהחלון לעבר גגון פח בקומה הראשונה, והזעיקה משטרה באמצעות השכנים. באותה עת, פרץ הנאשם את דלת החדר בו שהה המנוח, התנפל על המנוח והמשיך לדקור אותו באמצעות שתי הסכינים שהחזיק. המנוח המשיך להיאבק בנאשם על אשר התמוטט בפתח הכניסה לדירה.

מיד לאחר מכן, שבר הנאשם את דלת הארון בחדר השינה בו הייתה מונחת הכספת ולקח מהכספת סכום של כ-40 אלף שקלים  וכ- 1750 דולרים והכניס לתיק. לאחר מכן, נמלט הנאשם מהדירה ונעצר בפתח הבניין על ידי ניידת משטרה שהגיעה למקום. הוא עצור עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *