דף הבית / עסקים / תחומי קריירה שניתן לעסוק בהם לאחר קורס עיצוב גרפי

תחומי קריירה שניתן לעסוק בהם לאחר קורס עיצוב גרפי

עשית קורס עיצוב גרפי? חושבים ללמוד תקשורת חזותית? אוהבים לצייר ורוצים לעשות מזה קריירה? היום יש לא מעט תחומים בהם יכולים להשתלב בוגרי ובוגרות קורס עיצוב גרפי או לימודי תקשורת חזותית למיניהם – ממיתוג ופרסום ועד עיצובי ממשק ואתרים. קיבצנו עבורכם מגוון אפשרויות לתחומי עיסוק שישמחו לקבל בוגרי קורס עיצוב גרפי.

עיצוב גרפי פר אקסלנס

הכיוון הברור מאליו עבור בוגרי קורס עיצוב גרפי הוא לעסוק במקצוע עצמו – כלומר, עיצוב כרזות, פונטים, איור או צילום, כולם חלק מהכלים שרוכש מעצב גרפי במהלך לימודיו ויכולים להפוך עבורו לקריירה. עם זאת, בהרבה מקרים העיסוק בעיצוב של כרזות, איורי שער או צילומי מוצר נעשה כפרילאנס ולא כשכיר. המשמעות כמובן, עבור מי שבוחר לעסוק בך, היא חוסר יציבות בקריירה ותלות גבוהה בהזמנות שכנסות, שיווק עצמי ותמחור נכון כדי להצליח להרוויח שכר הוגן עבור כל פרויקט. היתרונות מהצד השני הם העצמאות הגדולה, היכולות לבחור פרויקטים מוצלחים ולוותר על פרויקטים לא מעניינים ועבור מי שמצליח בכך מדובר בקריירה נוחה ומספקת למדי.

עיצוב לווב – הקשר בין הפעולה לעיצוב

עוד אפשרות עבור בוגרי קורס עיצוב גרפי, אשר הולכת וצומחת בעידן הרשת והאפליקציות היא עיצוב לווב או עיצוב ממשקים גרפיים או ממשקי משתמש. מדובר בעצם בעיצוב של המסכים של האתרים והאפליקציות שאנחנו משתמשים בהם באופן תדיר. מדובר בתחום שדורש סט רחב של יכולות, מלבד שליטה ביסודות הגרפיים כמו צבע, צורה, גופן וקומפוזיציה, נדרשת חשיבה גם על התקשורת עם המשתמש, נוחות השימוש באפליקציה או באתר וארגון נכון של המידע על הקנבס בצורה שתמשוך את המשתמש להישאר באפליקציה ולהיעזר בפונקציות שהיא מציעה.

מיתוג ופרסום – מסר היא מילת המפתח

עולמות הפרסום והעיצוב קשורים זה בזה עוד מראשיתם ולא מעט מהדוגמאות שמוצגות לסטודנטים בקורסי עיצוב גרפי למיניהם עוסקות בפרסומות מוצלחות מן ההיסטוריה. הסיבה לכך היא שעיצוב גרפי תמיד עסק ביכולות של אמצעים ויזואליים להעביר מסרים בצורה פשוטה ובלתי מודעת, שנקלטת בראשו של הצופה הרבה לפני שהוא מנתח רציונלית את האלמנטים בעיצוב. על כן, עולם הפרסום תמיד צמא למעצבים צעירים וחריפים, כאלו שמסוגלים לתקשר רעיונות בקלות ובשנינות לקהלים שונים.

חברות הייטק – עיצוב בקצה הטכנולוגיהלא רבים מהסטודנטים בקורסים לעיצוב גרפי יודעים זאת, אך גם בעולם ההייטק יש מקום למעצבים, ואפילו לא מעט ממנו. אם זאת בעיצוב אפליקציות, ממשקי משתמש או אתרי אינטרנט ואם זה בתחומים כמו מיתוג ופרסום, עולם הטכנולוגיה והייטק זקוק למעצבים כדי להנגיש את הפתרונות שהוא מציע לקהל הרחב. היתרונות עבור מעצבים צעירים הם גדולים במיוחד, במרבית חברות ההייטק השכר גבוה ומחלקות העיצוב קטנות יחסית כך שניתנת אחריות גדולה למעצבים בתחילת דרכם וזו דרך מצוינות עבור מעצבים צעירים לצבור ניסיון לקראת האתגר הבא.

קרדיט: https://www.pexels.com/

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

בשם הרומנטיקה – מחוות קטנות וגדולות

הרומנטיקה היא בעיני רבים התבלין שהופך את החיים משגרתיים וחסרי עניין למרתקים ומהנים. המחוות הרומנטיות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.