"תכירו את הבת של השטן"

לירון ומולי בן חמו לא האמינו שזה קורה להם, אבל כשהבינו שבתם בת החצי שנה עברה התעללות בגן על ידי שתי מטפלות, הרגישו שעולם חרב עליהם. ביום חמישי האחרון התיר בית המשפט לפרסם את שמה של אחת המטפלות, ספיר כהן: "אנחנו משוכנעים שהצדק ייצא לאור"

"ספיר כהן מנווה שאנן בעיר חיפה. תזכרו את השם הזה היטב וגם את התמונות שלה שמצורפות לפוסט. תכירו את הבת של השטן זו שחיללה את אוריה האוצר שלנו והתעללה בה בצורה חמורה שעד היום אנחנו מנסים להדחיק בכל ליבנו", כך כתבו בשבוע שעבר בפייסבוק, הוריה של אוריה, כמעט בת שנה, לירון ומולי בן חמו, מנווה שאנן בחיפה.

עברה התעללות שאין לתאר. בן חמו ובתה אוריה
צילום: עצמי

כשבתם הייתה בת חצי שנה היא הוכנסה לגן בנווה שאנן, שם שהתה רק שלושה וחצי שבועות. הם לא האמינו שהנורא מכל יקרה לילדה שלהם, במקום שהם היו בטוחים שהיא בטוחה בו. "בגיל חצי שנה ובלב כבד, הכנסנו את בתנו לראשונה לגן, בו אנחנו מכירים באופן אישי את אחת מבעלות הגן", סיפרה בן חמו. בתם התינוקת, לפי תיאורי הורה, טולטלה קשות על ידי המטפלת ספיר כהן, נחנקה, ואף נראה כי נחבלה קשות בשפתיה. "בתקופה שאוריה הייתה בגן, בכל פעם שהייתי מגיעה לקחת אותה היא הייתה מאושרת מכך, כאילו חיכתה שאציל אותה, ואם לא הייתי מרימה אותה מיד, היא הייתה מתחילה לצרוח", סיפרה אמה. "בבית ההתנהגות שלה הייתה שונה, לא התנהגה כמו שהיינו רגילים, עייפה מאוד ורעבה כאילו כלל לא אכלה במהלך היום וכל הזמן בגן דאגו לומר לי שהיא לא רגועה".
ביום שישי אחד לפני חמישה חודשים הגיעה בן חמו לאסוף את בתה מהגן, "באותו יום שישי ארור באתי לאסוף את בתנו אוריה מהגן, לתדהמתי ראיתי שהשפה שלה נפוחה ועליה סימן כחול בוהק, כשפניתי לשתי הסייעות ע' וספיר כהן, כדי לקבל הסבר לכך, הן טענו שלא ראו זאת כלל ויכול להיות שזה נוצר מנים שהתפוצץ או אולי מהמוצץ. הן העלו ספקולציות לא הגיוניות שמיד הדליקו לי נורה אדומה".

נחבלה קשות. השפה החבולה של אוריה
צילום: עצמי

אחרי שיחה עם בעלי הגן ומנהלת התינוקייה, בתם של הבעלים, נמסרו להורים מספר גרסאות שונות בעניין מה שקרה לבתם. "בהתחלה נאמר לנו שזה קרה מילד שפגע בה עם הראש שלו, ואחר כך אמרו לנו שאולי זה קרה מצעצוע ששיחקו בו. דרשנו לראות את המצלמות, אך נמסר לנו שבמצלמות לא רואים כלום".
יום למחרת קיבלו בני הזוג הזמנה מבעלי הגן, שהזמינו אותם לביתם. "היינו בטוחים שזה כדי לספק לנו תשובות אך לא כך הדבר, מטרת השיחה הייתה לדבר איתנו על הפקת לקחים ולנסות להוריד אותנו מצפייה במצלמות בטענה שאולי זה נמחק אוטומטי. מביתם יצאנו עם תחושה רעה ואמרנו משהו נורא קרה לאוריה".
התחושה הזו המשיכה ללוות את בני הזוג בן חמו, והם המשיכו לדרוש לראות את הסרטונים של מה שאירע באותו יום ולהבין כיצד הפציעה הזו נגרמה לביתם. " לאחר שלא הפסקנו לדרוש לראות את הסרטונים, קיבלנו שיחת טלפון מבעלי הגן. השיחה הזו הפכה את עולמנו, הבעל של בעלת הגן אמר לנו שצפה במצלמות ונראה כי ספיר כהן דוחפת לה בצורה אגרסיבית את המוצץ לפה ובצורה כוחנית מאוד. כל עולמנו התהפך, כשגילינו שזה נגרם לה ממישהי שפגעה באוצר היקר לנו מכל בתינוקת טהורה, שכל חטאה היה לא להירדם באותו היום. ביום ראשון הגענו לצפות במצלמות וראינו התעללות מצד שתי מטפלות ספיר וע'. ראינו רק חלק קטן כי ההלם והכאב העצום שחווינו היה גדול".
בני הזוג הגישו תלונה במשטרה ואף ישבו בתחנת המשטרה וצפו בסרטוני האבטחה, כדי לזהות את בתם. "לצערנו הרב, צפינו בדברים הכי קשים שהורים יכולים לצפות שנעשה לילדיהם. לא ראינו את בתנו צוחקת, משחקת או אפילו מחייכת. ראינו את בתנו בוכה הרבה, עוברת התעללות קשה שאין לתאר הכוללת חניקות בעזרת חיתול על ידי ע' שיכלו להיגמר במוות, שגם טלטלה אותה בחוזקה בסל קל כשראשה עף קדימה ואחורה ונראה כאילו הולך לצאת ממקומו. ספיר נתנה אגרוף חזק לבתי, סטרה לה פעמים רבות, בעטה בה, זרקה אותה מגובה של כשמונים סנטימטרים למשטח הפעילות, שתיהן התעללו לא רק בבתי אלא בעוד חמישה תינוקות. ראינו משיכות בשיער, הטחות של הראש בשידת החתלה, כל ילד נזרק על ידי ספיר כהן למזרן הפעילות כאילו מדובר בשק תפוחי אדמה, כולם קיבלו ממנה סטירות בעיטות וגם ע' לא פסחה על אף ילד בחניקות וטלטולים, כלומר לשתיהן היו דפוסי פעולה חוזרים שאנחנו בטוחים שזה לא נגמר באותו יום וזה נמשך תקופה ממושכת".

פרשה מזעזעת. עו"ד אגמי שקרי
צילום: דניאל לידור

לדברי האם, את ההורים אחזה תחושת בעתה, כשצפו בסרטונים האבטחה מהגן. "באותו רגע רציתי למות, לא רציתי להאמין שזה קרה לבת שלי, וגם לא יכולנו להפסיק לראות, כדי שנוכל לתת עדות, היה לנו קשה מאוד. כאלה דברים לא צרכים לקרות לאף אחד ובטח לא לילד שאין לו יכולת להגיב. חוקרת המשטרה אמרה לנו שבנס אף ילד לא מת מהדברים שעשו להם בגן ונראו בסרטונים האלה".
החשש הגדול של ההורים שנעשה נזק לאוריה שרק בעתיד הם ייראו אותו, מעבר למצב הנפשי הרגיש בו  אוריה נמצאת, וגם הוריה. "עשינו לאוריה את כל הבדיקות האפשריות, סי.טי ראש, וסי.טי איברים, אך נאמר לנו שקשה שיש דברים שניתן לראות לטווח רחוק יותר".

המראות הקשים שעברה בתם של בני הזוג בן חמו מלווים אותם מאז יום יום, ולא מרפים, אפילו אוריה כבר הולכת לגן חדש. "זה לא מרפה לשנייה, יש ימים שהתינוקת שלנו קמה בצרחות בלילה ורק רוצה שיעטפו אותה, לקח לה זמן עד שהפסיקה לקום בצרחות. ובנוסף היא מוכנה לישון אך ורק על הידיים, כל הזמן רצתה להיות מוקפת באמא ואבא, וחשדה בכל אדם זר".
בימים אלה קיבלה בן חמו צו הטרדה מאיימת ממנהלת התינוקיה, בה שהתה בתה, בתם של בעלת הגן. "היא ניסתה להתקבל לעבודה לגן הנוכחי שאוריה נמצאת בו, וכשבעלי הגן שבו אוריה נמצאת היום הבינו שהיא קשורה למקרה שקרה, הם לא היו מוכנים לקבל אותה לעבודה. היא טוענת שלא התקבלה בגללי, וזה מופרך, כי ידעתי על כך רק בדיעבד. במקום שייקחו אחריות על המקרה, בעלי הגן גוררים אותי לדיונים ועניינים משפטיים".

עורכת דינם של ההורים, עו"ד תם אגמי שקורי מסרה בתגובה:  "מדובר בפרשה מהמזעזעות שנתקלתי. אני שמחה שבית המשפט נעתר לבקשתנו והתיר פרסום שמן של החשודות. יחד עם זאת, עיכב בית המשפט את הפרסום במספר ימים על מנת לאפשר לחשודות למצות את זכותן להגשת ערעור על ההחלטה. יום לפני פרסום השמות הגיש בא כוח החשודה בקשה להארכת מועד להגשת ערעור ולכן פרסומה של אחת החשודות נדחה במספר ימים נוספים. אני מאמינה במערכת המשפט וסבורה כי ימצו עמן את הדין".
עו"ד תמי אולמן המייצגת את המטפלת ספיר כהן, מסרה בתגובה: "אנחנו מכבדים את החלטת בית המשפט. עדיין לא התקבל כתב אישום בעניין, ברגע שיתקבל החומר נלמד אותו ונגיב בהמשך. מעבר לזה טוענת המטפלת שמדובר במידע חד פעמי ובאירוע בודד, ולכן אנחנו משוכנעים שהצדק ייצא לאור".

אודות בת-אל הרמן

אולי יעניין אותך גם?

מימוש זכויות אי ספיקת כליות

מידע על מימוש זכויות והחזרי מס לחולים באי ספיקת כליות

בשנים האחרונות יותר ויותר חולים מאובחנים כסובלים ממחלות כליות שונות ובהם גם אי ספיקת כליות, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *