תכלה שנה וקללותיה, תחל שנה וברכותיה. מכבי חיפה מחפשת אליפות אחרי תשע שנים.

לאחר תשע שנים ללא אליפות, פרק הזמן הארוך ביותר שמכבי חיפה לא זכתה בתואר מהרגע שבו זכתה בו לראשונה (1984), תחל מכבי חיפה את אימוניה היום עם צוות מקצועי רחב וציפיות בשמיים כאשר לכולם ברור שהמטרה השנה היא אחת ויחידה – להשיב את הצלחת הנכספת בתום עשור שחון.

כבר כעת יודעים כולם על מורכבות העונה הקרובה בשל נגיף הקורונה. העונה תיפתח ללא קהל, יש קושי רב בהבאת שחקנים זרים כיוון שהם אמורים להיות בבידוד של שבועיים מלאחר נחיתתם, ישראל מוגדרת כמדינה ״אדומה״ בעולם ולכן שחקנים לא ששים להגיע אליה, בניגוד לשמים קודמות חלון ההעברות האירופי עדיין לא החל והוא יסגר כחודש וחצי לאחר פתיחת הליגה מה שעוד יותר יעכב זרים מלהגיע לארץ.

הקהל הירוק, המנוע של הקבוצה לא יהיה ביציעים .

הזמן קצר והמלאכה מרובה בגלל שכבר בעוד כשבועיים יחלו משחקי גביע הטוטו (8-9/08), כאשר בעוד כחודש מכבי חיפה תשחק את משחקה הראשון במוקדמות הליגה האירופית (27.08) ובמקביל גם תפתח את הליגה (29.08).

המאמן,ברק בכר, שעל כתפיו מוטלת האחריות להחזיר עטרה ליושנה, החליט על צוות מקצועי רחב מאוד למעשה הרחב ביותר בתולדות המועדון והם יצטרכו להפיק מהשחקנים את המיטב. מרקו בלבול שסיים את חוזהו לאחר שמה וחצי נפלאות, השאיר בכפר גלים קבוצה בריאה מאוד וסגל מצויין, שעם מספר נגיעות ממוקדות ומוצלחות של הצוות המקצועי בבחירת שחקנים, זה יכול לקרות.

טרנט סיינסבורי. ישאר? צילום שלומי טובה

מכבי חיפה צריכה חיזוקים בעמדות ההגנה והקישור כאשר מדברים על בלם זר שיחליף את טרנט סיינסבורי שנמצא תחת חוזה במידה ויצליחו להביא אחד בעל שיעור קומה, קשר אחורי נוסף כי פשוט אין ואולי שחקן קו וחלוץ. במקביל הקבוצה החזירה כרגע לאימונים את מוחמד אבי פאני ואת סאקו טורה שיוכלו לתת עומק בקישור ומקווים להשאיר את סינטיהו סלליך שסיים חוזה. לגבי עמדת החלוץ זה תלוי בהישארותו של מוחמד עוואד, שנכון לעכשיו מסיים את חוזהו בסוף העונה ושל סוגיית ירדן שועה, שכל המערכת רוצה בהצלחתו אבל אף לא אחד יודע כיצד שועה עצמו יתנהל ויתנהג.

ירדן שועה. צילום שלומי טובה

כפי שזה נראה כרגע, מכבי חיפה תחל את משחקי גביע הטוטו באותו הסגל כאשר המאמן יבחן את כל השחקנים ולא נופתע אח המבחן ימשיך להיות גם בליגה כאשר בכר יודע שיש לו חלון ארוך עד לכמעט סוף חודש אוקטובר לקבל החלטות.

נטע לביא ויובל אשכנזי, יחכו לחיזוק הקישור.

אודות בני סלמון

אולי יעניין אותך גם?

ברק בכר: "למדנו אותם טוב ואנחנו מוכנים"

מסיבת עיתונאים מכבי חיפה – אולימפיאקוס הודעת מועדון: קהל הקוראים שלנו שמתכוון להגיע למשחק מחר, …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *