תקדים: שנתיים וחצי מאסר בלבד לעבירות חבלה ונשק

בית המשפט המחוזי בחיפה גזר על תושב העיר שפגע באחר בשני מקרים, אף בירי ופציעתו, שנתיים וחצי מאסר בלבד. המדינה ערערה לבית המשפט העליון כדי למנוע תקדים משפטי, אך בית המשפט העליון דחה את עתירתם והותיר את העונש על כנו

בית המשפט העליון, במסגרת ערעור פלילי, דחה לפני זמן קצר את ערעור המדינה, על גזר הדין של השופט יחיאל ליפשיץ בבית המשפט המחוזי בחיפה. מדובר בכתב אישום חמור ביותר, לפיו תושב חיפה, באסל אחמד נעימה (24), פגע במתלונן בשני אירועים שונים. על פי כתב האישום, האירוע הראשון התקיים, כשהשניים נפגשו באקראי, אז הנאשם היכה את המתלונן במקל וגרם לו לחבלות. לאחר חמישה ימים, כך עולה מכתב האישום, חזר הנאשם אל בית מגוריו של המתלונן, בשעת לילה והורה לו להיכנס לרכבו. המתלונן סירב והחל לברוח, אך הנאשם שלף אקדח וירה לעברו. שני כדורים חדרו את גופו ופצעו אותו קשות בירכו. הנאשם נמלט מהמשטרה ורק לאחר תקופת זמן נעצר.

קשיים בתיק. עו"ד חליוה
צילום: עמית חליוה

כתב האישום ייחס לנאשם שלל עבירות, לרבות חבלות חמורות ונשיאת נשק. סניגורו של הנאשם עו"ד רונן חליוה הצביע על קשיים בתיק ובעקבות זאת תוקן כתב האישום. המדינה ביקשה לגזור על הנאשם בין חמש לשמונה שנות מאסר, בין היתר נוכח העובדה שהנשק לא הושב, מה גם שהוגשה חוות דעת שלילית מטעם שירות המבחן.
למרות זאת הצליח עו״ד חליוה לשכנע את בית המשפט המחוזי שלא להחמיר עם הנאשם, ואכן השופט ליפשיץ גזר עליו שנתיים וחצי מאסר, בניכוי תקופת מעצרו. הפרקליטות החליטה להגיש ערעור מנומק על פסק הדין, לבית המשפט העליון, בטענה שמדובר בעונש קל ביותר, באופן תקדימי המשפיע על רמת הענישה בתיקים רבים. למרות זאת, בית המשפט העליון דחה את טיעוני המדינה והשאיר את העונש בעינו.
עו"ד רונן חליוה מסר בתגובה: "לעתירת המדינה לגזור על הנאשם 5-8 שנים אין אחיזה במציאות וזו, בין היתר, אחת הסיבות שבית המשפט העליון דחה אותם".

אודות הילה מלמד

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *