תקודם התוכנית להכפלת מסילת החוף

למרות שהוועדה לתשתיות לאומיות הודיעה על קידום התוכנית להכפלת מסילת החוף, אומרת ראש עיריית חיפה: "מבחינתנו המלחמה טרם הסתיימה"

הוועדה לתשתיות לאומיות (ותמ"ל) החליטה היום (ב') לקדם את התוכנית להכפלת מסילת החוף המחברת בין שפיים למפרץ חיפה. מטרת התוכנית האסטרטגית לתחבורה, היא לחבר בין המטרופולינים בישראל ולסייע לשינוי אורחות החיים, בהתייחס לצמצום השימוש ברכב הפרטי ומעבר למערכות הסעת המונים.

בכדי לממש את התוכנית האסטרטגית של רכבת ישראל לפיתוח רשת המסילות לשנת 2030, נקבע כי יש להוסיף שתי מסילות לרכבות מהירות, לצד המסילות הקיימות עד לתחנת חוף כרמל, ולשנת 2040 יש להמשיך את המסילות לרכבות מהירות עד מפרץ חיפה, ולהוסיף את מסילות 5 ו-6 בין נתניה לשפיים.

הוועדה החליטה כי יש לאפשר את קידום התכנית בשלבים, זאת בשל מורכבותה והיקפה של התוכנית. הוועדה החליטה כי יש לקדם תחילה את התוואי במישור החוף המהווה נתיב קריטי בתוכנית האסטרטגית לשנת 2030 ומאחר והליכי התכנון בה קרובים לסיום. כמו כן, הוועדה מינתה פורום בין משרדי בראשות, משרד התחבורה ובהשתתפות מינהל התכנון, משרד האוצר ועיריית חיפה, שילווה את עבודת רכבת ישראל ויגבש המלצה לחלופה מוסכמת בתחום חיפה. הפורום ידווח לוועדה בתוך שנה על החלופה המומלצת על ידו.

 הוועדה מדגישה כי בתחום העיר חיפה, החלופות שיוצעו ישרתו את מרכז העיר ולא יכללו הכפלת המסילה בתוואי עילי על חוף היום, זאת בהתאם להחלטת הוועדה מתחילת מארס שנה שעברה.

מעיריית חיפה נמסר בתגובה: "אחרי 15 שנה של עבודה, הצליח משרד התחבורה להכניע את חיפה בשני נושאים מרכזיים: שיקוע הרכבת, והארכת מסלול שדה התעופה. אל תאמינו להודעות שמשרד התחבורה מוציא לתקשורת. שיקוע הרכבת נדחה לזמן בלתי ידוע, לפחות 20 שנה קדימה, אם בכלל. הרס שדה התעופה חמור אף יותר, כי הוא בלתי הפיך. הם טוענים שהמסלול יוארך בכ-300 מטר, אבל גם אמרו בחדרי הוועדות שלא סביר שימצא לכך מימון אי פעם. עוד דובר על מורכבות הפתרון שהוצע, שסיכויי הקמתו קלושים. כל אלה מצביעים על חיסול השדה כמשאב כלכלי, כך שלא יוכל להביא חברות תעופה רציניות ותיירות נכנסת. הסיבה היא כמובן העדפת הנמל החדש שנבנה בחיפה לטובת ממשלת סין. מבחינתנו המלחמה טרם הסתיימה. זה לא נגמר עד שזה לא נגמר".

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

קבוצת תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח'

קבוצת תשובה בראשותו של איציק תשובה חתמה על שיתוף פעולה עם קבוצת ג'בארין אלשייח' בראשותו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *