תקשורת חזותית – השם האקדמי לעיצוב גרפי או יותר מזה?

בשנים האחרונות מוסדות לימוד רבים מציעים תואר מרתק הכולל את תחום העיצוב בהיבטים שונים שלו בשם תקשורת חזותית. יש הנוטים לבלבל תחום זה עם עיצוב גרפי, אך קיים הבדל בין השניים. במאמר זה נגלה מה כוללים הלימודים, ומהו היתרון של תחום זה בשוק התעסוקה?

ההבדל בין תקשורת חזותית לעיצוב גרפי

במהלך התואר לומדים אומנם עיצוב גרפי באמצעות תוכנות עריכה שונות, כמו בקורסים המקוצרים של עיצוב גרפי המוצעים במכללות. יחד עם זאת ישנם לימודי השלמה רבים בתחומים המשיקים לעיצוב. ביניהם: ציור ורישום, טיפוגרפיה, היסטוריה ותאוריה של העיצוב, קולנוע, אנימציה, וידיאוארט ושיווק בתחום זה.

בעוד הלומדים עיצוב גרפי בלבד מתמקדים אך ורק בפן הטכני, הלומדים את התואר המלא זוכים הן לתעודה של תואר ראשון בתחום שיכול לפתוח בפניהם דלתות רבות והן לידע התאורטי. בסוף הלימודים הסטודנטים זוכים לבצע פרויקט גמר בתחום התמחותם, עבודה גרפית מורכבת שיכולה לשמש אותם בתיק העבודות שלהם. נוסף על כך, תיק העבודות כולל גם מספר מדיומים של יצירה לרבות וידאו, ציור ועיצוב ממוחשב. זאת בעוד גרפיקה ממוחשבת כוללת רק גרפיקה לאינטרנט, לעולם הפרסום הקלאסי והמקוון ולדפוס.

אילו משרות נפתחות בפני הסטודנטים לאחר סיום התואר?

לאחר סיום התואר נפתחות בפני הסטודנטים משרות רבות, ביניהן עבודה בחברות פרסום, בבתי דפוס, בערוצי טלוויזיה, בעיתונות המקומית והארצית וכן כמעצבים בחברות הייטק. ישנן משרות רבות שאינן מקבלות סטודנטים שלא סיימו תואר שלם, ולכן ישנה עדיפות ללימודים אלה במקרים רבים על פני קורס עיצוב גרפי קצר.

נוסף על כך, לאחר סיום תואר ראשון אפשר להתקדם גם לתואר שני בתחומים כמו ניהול ושיווק ולהתברג במשרות ניהוליות כמו ראשי צוותים וסמנכ"לים בחברות שהוזכרו לעיל. הידע המקיף בתחום יאפשר לכל בוגר להתחיל לבחור התמחויות בהתאם להעדפות האישיות ולהתחיל קריירה מתגמלת בעולם שהביקוש לו רק גובר והולך, הן לאחר תואר ראשון והן לאחר סיום תארים מתקדמים יותר.

אפשרות לעסוק בתחום גם כפרילנס

מעבר למשרות הנפתחות בפני בוגרי התואר כשכירים, כל אחד יכול להמשיך ולעבוד גם באופן עצמאי בתחום. זוהי עבודה שניתן לבצע מהבית או מהמשרד, ללא תלות במיקום הגיאוגרפי. הידע הנרכש מתאים גם לעבודה במשרות מעבר לים עבור חברות פרסום, רשתות טלוויזיה ועיתונות מודפסת ומקוונת. ברחבי העולם ישנם מגוון רחב של פרויקטים הפתוחים לפרילנסרים בעלי ידע בשלל התחומים הנלמדים במהלך התואר, וניתן לשלב בין השניים ולבצע פרויקטים עצמאיים גם לאחר סיום יום העבודה כשכיר להכנסה נוספת.

לסיכום, תקשורת חזותית אינה רק תחום לימוד המתמקד בעיצוב הגרפי, אלא מדובר בתואר שלם הכולל גם היבטים נוספים המשיקים לעולם העיצוב. זהו תחום שמתאים הן לאנשים יצירתיים שמעוניינים להפוך כישרון טבעי למקצוע, והן לאנשים שעדיין לא גילו את היכולות העיצוביות הטמונות בהם, ולומדים זאת מהצעד הראשון במהלך התואר.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מה יותר טעים, מנחם ומפתיע מאשר שוקולד?

מחפשים את המתנה המושלמת מכולן? מכירים את הרגע שבו אתם שוברים את הראש ומנסים למצוא …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *