10 טיפים לבחירת דיור מוגן

תופעת המעבר לדיור מוגן הולכת ומתרחבת בארץ, אנשים מבוגרים רבים שמעוניינים בקונספט שואלים את עצמם איך לבחור דיור מוגן שייתן להם את התמורה ההולמת בעד כספם. הכתבה תציג 10 טיפים לבחירה הנכונה.

  1. משתפים את ההורים

כל החלטה שנעשית לגבי ההורים חייבת להיעשות בשיתוף איתם. יש להקשיב לרצונות שלהם ולבחירות שלהם. ישנם מבוגרים שיעדיפו להישאר בביתם עם סיוע חיצוני, וישנם שיעדיפו דיור מוגן. אפשר לנסות לשכנע אך אין להפעיל עליהם לחץ.

  • מה ההורים צריכים?

למבוגרים יש צרכים שונים. יש כאלו שהשיקולים שלהם יהיו חברתיים ויש כאלו שסיעודיים. הדיור המוגן הטוב ביותר צריך להיות מותאם לצרכים של ההורים, ולכלול מתקנים ואבזור מתאים כדי לזמן עבורם את הטיפול הטוב ביותר.

  •  סקר שוק

לפני שמציעים להורים המבוגרים פתרונות דיור, יש לערוך סקר שוק ולבדוק בלעדיהם את ההיצע. יש לדאוג ולקבל המלצות, לשוחח עם הדיירים האחרים בבית האבות ורק אז לשתף את ההורים ולהציע להם כמה אפשרויות. לוו אותם ותנו להם לבחור את המקום המתאים להם.

  • נצלו את הרשתות החברתיות

בעידן הרשתות החברתיות קיימות קבוצות רבות בפייסבוק, בטלגרם ובוואטסאפ ששם ניתן להתייעץ, לקבל חוות דעת ולשמוע פידבקים על מקומות דיור שונים.

  • הכינו שאלות מראש

לפני שמתחילים לחפש את הדיור המוגן להורים, מומלץ להכין דף שאלות שיעזור במציאת המקום האידיאלי. יש לרשום תשובות מפורטות ולהשוות ביניהן, בדיוק כמו שעושים לפני רכישת דירה חדשה או שיפוץ.

  • המלצות ממכרים

חשוב לבדוק אצל מקורבים, שכנים ומכרים מה הם עשו, היכן ומה ביררו לגבי הדיור המוגן. ככל שיהיו בידיכם יותר המלצות ורעיונות, כך הבחירה תהיה קלה יותר.

  • מה האינטואיציה שלכם אומרת?

פעמים רבות שומעים בתקשורת על בתי אבות בהם יש התעללות בדיוק כמו בגנים פרטיים. לפיכך לא כל הזהב נוצץ. יש לפתח חושים ואינטואיציה לגבי המקום, לשוחח עם אנשי הצוות, לעמוד על טיבם, לבדוק את רמת התחזוקה והניקיון, לבדוק עם השכנים בסביבה ובעיקר להסתמך על מה שעיניכם רואות.

  • ביקורי פתע

לאחר הבחירה בדיור מוגן ביחד עם ההורים, חשוב להציץ מדי פעם במקום בהפתעה ולראות מה קורה במקום מבחינת הטיפול, התחזוקה וכד'.

  • מה עושים אם ההורים מתנגדים?

כפי שנאמר, ההחלטה היא של ההורים המבוגרים ואתם יכולים רק להציע. חשוב מאוד להעביר להורים תחושה שהם אינם נטל וכי הדיור המוגן יעזור להם להתפתח ולא להישאר לבדם. ההרגשה שלהם צריכה להיות טובה על מנת שישתכנעו. ככל שהמקום יהיה יותר איכותי, כך גם יהיה יותר קל לשכנע.

  1. עזרה מקצועית

אין להסס לקבל עזרה מרופא משפחה שההורה בוטח בו, מפסיכולוג, עובד סוציאלי או חבר קרוב. תמיד צד שלישי יכול להיות משכנע יותר כיוון שהוא אובייקטיבי. הצגת הדברים החיוביים והיתרונות יעלו גם הם את רמת השכנוע.

קרדיט לתמונה: https://www.pexels.com/

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *