12 אלף פריצות רכבים למסילות רכבת בשנה

רכבת ישראל חושבת נתונים לרגל שבוע הבטיחות בינלאומי למפגשי כביש מסילה. מסתבר שהמצב מדאיג. רכבת ישראל: "לפעול על פי החוק ובזהירות יתרה בקרבת מסילה"

כחלק משבוע הבטיחות הבינלאומי למפגשי כביש מסילה, אותו מוביל איגוד הרכבות הבינלאומי, ובו משתתפת רכבת ישראל, מפורסמים היום (שלישי) נתונים בדבר פריצות כלי רכב למפגשי כביש מסילה.

במהלך שנת 2018 פרצו כ-12 אלף כלי רכב את מפגשי הכביש מסילה, בניגוד לכללי הדרך, לאחר ירידת המחסום והפעלת אורות ופעמוני האזהרה. אחוז ניכר מפריצות אלה בוצע על ידי כלי רכב כבדים כגון אוטובוסים ומשאיות, אשר עלולים להביא לפגיעה קשה בנוסעי הרכבת, במקרה של תאונה. פריצות אלה ואחרות אל שטח המסילה הביאו לעיכוב של מעל ל-1,000 רכבות נוסעים, ולכ-6,500 דקות עיכוב.

חצייה מסוכנת של מפגשי כביש מסילה היא תופעה בינלאומית, המקשה על הפעלת רכבות, ומסכנת את כלל משתמשי הדרך. על מנת להעלות את המודעות  לסכנה, התאגדו חברות רכבות מ-43 מדינות ברחבי העולם וקבעו תאריך בינלאומי להעלאת המודעות לפריצות לשטח המסילה שיתקיים ביום חמישי הקרוב.

רכבת ישראל שותפה למאמץ הבינלאומי ותקיים, זו השנה השמינית, את שבוע הבטיחות הבינלאומי. במסגרת השבוע, תבצע הרכבת פעילויות הדרכה והסברה להעלאת המודעות הציבורית בנושא בטיחות בקרבת מסילות ברזל בכלל ומפגשי כביש מסילה בפרט.  רכבת ישראל משקיעה משאבים רבים להתמודדות עם תופעות אלו, הן בהיבט של פיתוח ושדרוג אמצעים טכנולוגיים, תצפיתנים, חינוך והסברה באזורים מועדים לפורענות. לצד תוכנית אסטרטגית רב שנתית לצמצום מספר המפגשים הפעילים.

בשנת 2005, היו 151 מפגשי כביש-מסילה פעילים ברחבי הארץ. בשיתוף פעולה של משרד התחבורה וגופים נוספים, מקדמת רכבת ישראל הקמת הפרדות מפלסיות המבטלות את המפגשים, ועד שנת 2019 בוטלו 79 מפגשים לטובת הקמתן של הפרדות מפלסיות. במפגשים הקיימים משולבים האמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר בעולם, שמטרתם להתריע וגם לפעול באופן אקטיבי למניעת מצבי סיכון.

עם זאת מציינים ברכבת ישראל, כי גם האמצעים המתקדמים ביותר אינם מחליפים עירנות ושמירה על החוק. "אנו שבים ומזכירים למשתמשי הדרך לפעול על פי החוק ובזהירות יתרה בקרבת מסילה, ולהימנע מפריצה לשטחי מסילה, אשר מסכנת את ציבור הנהגים ונוסעי הרכבת", נמסר מהרכבת.

אודות דורון גולן

אולי יעניין אותך גם?

יש חשמל באוויר בכל פעם שמביטים בה, הכירו את קיה נירו החדשה

https://youtu.be/MzKEaBpZ8XI תשכחו מכל מה שהכרתם, היא הולכת לשבור לכם את הלב בשנת 2016 קיה נירו …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *