4 התאונות הנפוצות ביותר בבית

כולנו מכירים את הביטוי "ביתי הוא מבצרי" ואכן, אנו נוטים לתפוס את הסביבה הביתית שלנו כמרחב הבטוח ביותר. אנו חשים מוגנים בבית שלנו והוא משמש לנו כמפלט מאיומי העולם שבחוץ. למרבה הצער, לא פעם דווקא הבית הוא המוקד לאירועי תאונה רבים. תאונות ביתיות יכולות להתרחש גם בבתים הבטוחים ביותר ולכן, חשוב שנהיה מודעים לסיכונים הצפויים לנו. כאן, נציין כמה מהתאונות הנפוצות ביותר שעשויות להתרחש בבית ונלמד כיצד להתמודד עמן בצורה הנבונה ביותר.

נפילת חפצים כבדים

כאשר ילדינו מתחילים לרכוש את מיומנות ההליכה ולהסתובב בכוחות עצמם בבית, קיים סיכון סביר שהם ימשכו את עצמם מעלה על ידי היאחזות בחפצים כדי לשמור על שיווי משקל ולמנוע נפילה. משיכת עצמים כמו מפות שולחן, קצוות מגבות ומצעים שעל גביהם מוצבים חפצים כבדים או כבלי חשמל המחוברים לציוד אלקטרוני, עשויים לגרום לנפילת עצמים שיגרמו לחבלות חמורות. לכן, חשוב שנוודא שעצמים אלו נמצאים במיקומים גבוהים ככל הניתן והרחק מהישג ידם של ילדים.

נפילות ומעידות

נפילה היא ללא ספק סוג התאונה הנפוץ ביותר המתרחש בבית. בניגוד למשיכת כבלים ומצעים, לתאונה זו חשופים בני בית מכל קבוצות הגיל וסטטיסטית, נראה שאיש אינו חסין לה. בקרב האוכלוסייה המבוגרת, נפילה בבית היא אחד מהגורמים המרכזיים להתדרדרות המצב הרפואי והנזקים עשויים להיות רחבי היקף. החלקה על משטח רטוב, מעידה על שולי שטיחים, כבלים ורהיטים או נפילה מגובה במהלך עבודה על סולם או עמידה על רהיטים, אלו רק כמה מהגורמים המרכזיים לנפילות מסוכנות.

חתכים

ישנם סיכונים רבים לחתכים בסביבת הבית. זוהי גם הסיבה שערכת עזרה ראשונה טובה היא אביזר חובה בכל בית, בעיקר עם ילדים. בין אם נחתכנו במהלך עבודה במטבח, בגינה או בפינת העבודה שלנו, חשוב שנחטא במהירות את האזור, נעשה כל שביכולתנו לעצור את הדימום וככל שהחתך חמור, לפנות במהרה לסיוע רפואי.  

כוויות

מדובר באחת הפציעות המסוכנות ביותר ואם היא אינה מטופלת כראוי בהקדם, הסיכון לזיהומים חמורים הוא גבוה ביותר. הדבר נכון בעיקר כשמדובר בכוויות דרגה 2 ומעלה. גם חשיפה קצרה לאש גלויה או מים רותחים יכולה לגרום לכוויות חמורות. חשוב שנוודא שמוצרי הטקסטיל בביתנו מכילים חומרים נגד התלקחות ונוודא שמכשירים המכילים גוף חימום כמו מגהצים ומחליקי שיער מנותקים מהחשמל כשאינם בשימוש. במקרה של כוויה, חשוב לשטוף את האזור היטב במים קרים ולפנות לעזרה רפואית.

להיערך ליום שלאחר התאונה

אין ספק שהדרך הטובה ביותר להתמודד עם תאונה הוא להימנע ממנה מבעוד מועד. עם זאת, החיים מלאים באי וודאויות ולא פעם, אנו עשויים לגלות שגם כל אמצעי הזהירות שנקטנו לא הצליחו למנוע את התאונה הבאה. ברוב המקרים, תאונות בבית יסתיימו בפציעות קלות שיאפשרו לנו לחזור לשגרה במהירות. עם זאת, כדי להבטיח לעצמנו תחושת ביטחון מיטבית ולנהל את חיינו בראש שקט, חשוב שנדאג לעצמנו לעתודות.

קרדיט: PEXELS

ביטוח תאונות אישיות יבטיח כי יעמוד לרשותך ולרשות משפחתך בסיס כלכלי יציב גם לאחר תאונה שתפגע בכושר ההשתכרות שלך. בין אם מדובר בשבר המונע ממך לעמוד על הרגליים למשך תקופה ארוכה, אם נפילה מגובה גרמה למגבלה פיזית או אפילו במקרה של פטירה, חלילה, הביטוח מספק פיצוי שישמר את איכות החיים של כל המשפחה ויספק פרנסה חיונית. לעתים קרובות, פיצויי הביטוח הם עמוד היסוד שמאפשר לכל בני הבית להמשיך לתפקד ולך להחלים בראש שקט ובידיעה שיש לך את כל הזמן שרק נדרש כדי לחזור לתפקוד מלא.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *