4 עקרונות ישימים אשר יסייעו לכם לחסוך כסף

אם יש מטרה אחת המשותפת לאנשים רבים, בכל קשת הגילאים היא הרצון לחסוך כסף – בסופו של דבר, גם חסכון חודשי של סכום כסף שהינו יחסית קטן, יכול להצטבר עם הזמן לסכום כסף משמעותי – אשר יכול לשמש אתכם למגוון רחב של מטרות.
בכדי לסייע לכם בהשגת המטרה, להלן 4 עקרונות אשר יכולים לסייע לכם במטרה:

לא רק להרוויח אלא גם לדעת איך להשקיע את מה שהרווחתם
ראשית כל, הליך בחירת העבודה אמור להתבסס במידה רבה על גובה ההכנסה ואם אתם מרגישים אתם לא מרוויחים מספיק – או אולי אתם חשים שלא מעריכים אתכם מספיק מכיוון שהשכר לא תואם את הכישורים שלכם ואת ההשקעה שלכם במקום העבודה.
כדאי כמובן, לשקול מה אתם עושים – יש לכם אפשרות למצוא מקור הכנסה חליפי, עבודה נוספת או לנסות ולבקש העלאה או קידום במקום העבודה.
מעבר לכך, כדאי לקחת בחשבון, שלא רק גובה ההכנסה הוא מה שקובע אלא גם מה אתם עושים עם ההכנסה ואיך אתם משקיעים אותה.

להקפיד ולתעד את כל ההוצאות
וכאשר מדברים על כל התוצאות, הכוונה היא לא רק להוצאות המשמעותיות, כמו במקרה של רכישת רהיטים או מוצרים חשמליים, אלא גם במצבים בהם אתם קונים פלאפל או מוצאים סכום כסף קטן עבור מטרה אחרת.
כיום, יש אפליקציות מתקדמות, אשר המטרה שלהן היא לסייע לכם לתעד את כל ההוצאות בצורה פשוטה ויעילה ואף לקבל דוחות ייעודיים בחתכים שונים לגבי אותם ההוצאות.
מעבר לכך, ההמלצה היא לשמור גם קבלות ולתייק אותן בתיקיה מסודרת (או לצלם אותן באמצעות הטלפון הנייד).

לשמור אחוז מסוים מהמשכורת
ההמלצה היא לדאוג ולחסוך 10 אחוז מהמשכורת שלכם בכל חודש. אומנם מדובר באחוז אשר יכול להיראות משמעותי, אבל אם תחסכו את הכסף בצורה חכמה – ותבחרו לצורך המטרה בקרן השתלמות או בקופת גמל, אחרי תקופת זמן מסוימת, תוכלו לחסוך סכום כסף מכובד, אשר יוכל לשמש אתכם למגוון רחב של מטרות.
כמובן, שאם אתם מרגישים שאתם לא מסוגלים לחסוך 10 אחוז, או שזה דוחק אתכם לקשיים כלכליים תוכלו לבחור אחוז נמוך יותר לדוגמא 5 אחוז מגובה המשכורת ואפילו פחות מכך – אומנם כאן כבר מדובר בסכומים שהינם יחסית קטנים, אך עם הזמן, הם יכולים להצטבר לסכומי כסף גדולים אשר יהיו זמינים עבורכם ברגע בו תזדקקו להם.
 
לחפש הנחות ומבצעים – אך לחשוב גם לטווח הרחוק
נניח אתם מעוניינים לקנות רכב ונכנסתם להלך רוח "חסכוני" אז קיים סיכוי גבוה שתחפשו דווקא רכב שהעלות ההתחלתית שלו הינה נמוכה. אך זה שהעלות ההתחלתית שלו נמוכה, לא בהכרח הופכת את הקנייה למשלמת, מכיוון שיכול להיות שמדובר ברכב שצורך הרבה דלק ולא באותו רכב חסכוני – כך שבמידה ותנסו להסתכל קדימה, מאוד יכול להיות שלא באמת הצלחת להשיג את המטרה ברכישה ולחסוך כסף.
לכן, כדאי לבחון את כל הפרטים ולקחת בחשבון, שבשביל ליהנות מאותו רכב חסכוני לאורך זמן, צריך לעיתים לשלם בשלב ההתחלתי סכום כסף גבוה יותר.
כמובן, דבר זה נכון גם לגבי מוצרים אשר כרוכים בעלויות נמוכות יותר – אבל בהתאם, יכול להיות שאתם גם רוכשים אותם לעיתים קרובות יותר, מה שמצטבר בסופו של דבר להוצאה כספית שהינה גבוהה.

יש עוד לא מעט פעולות בהן אתם יכולים לנקוט על מנת לחסוך כסף והכנה של רשימת פעולות בהן אתם יכולים לנקוט על מנת להשיג את המטרה, יכולה לסייע לכם במידה רבה להשיג אותה.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *