5 דרכים לחסוך כסף לטווח הרחוק

רוצים לחסוך כסף? להלן מספר דרכים או פעולות, אשר יסייעו לכם בהשגת המטרה:

1 – לקנות רכב חסכוני
זה אומנם נכון, כי רכב חסכוני, יכול להיות כרוך בהוצאה ראשונית גבוהה יותר מאשר רכב אחר.
אבל, לאורך הזמן, תוכלו לחסוך סכומי כסף גבוהים בכל מה שקשור להוצאות הדלק ולכן, יש לקחת בחשבון כי לעיתים, יהיה שווה לשלם קצת יותר בשביל ליהנות מאותו חסכון משמעותי.
בין הרכבים החסכוניים אותם ניתן למצוא בשוק, ניתן לציין את הרכבים ההיברידיים וכמובן, גם את הרכבים החשמליים.
במידה וההחלטה היא דווקא לרכוש רכב עם מנוע בנזין, מומלץ לבדוק את הנושא של צריכת הדלק של אותו הרכב – ישנם דגמים אשר צריכת הדלק שלהם נחשבת לנמוכה יותר מאלו של אחרים.

2 – לבדוק את תיק הביטוחים
לא מעט אנשים, משלמים עבור ביטוחים סכומי כסף שהינם גבוהים משמעותית ממה שהם היו צריכים לשלם – אם רק היו בודקים את התיק הביטוחי שלהם.
הסיבה הנפוצה ביותר למקרים אלו, נובעת מכפל ביטוחי – מצב, אשר יכול לאפיין אנשים רבים אשר רכשו במהלך חייהם פוליסות ביטוח, מבלי לשים לב לכיסויים – מה שגרם לכך שב-2 פוליסות או יותר ישנם כיסויים שהינם זהים.
החדשות הטובות הן שכיום, בעידן האינטרנט, ניתן לבצע בדיקה מהירה של הביטוחים הקיימים ולגלות אם קיים כפל שכזה (ניתן להיכנס לאתר "הר ביטוח" או לפנות לאיש מקצוע) – ובמידה והוא קיים, ניתן לבצע שינויים על מנת להוזיל את תיק הביטוחים.
בדיקה שכזאת, יכולה לחסוך לא לאורך זמן סכומי כסף לא קטנים.  

קרדיט אתר pexels

3 – לעשות קניות מרוכזות בסופר
לא מעט אנשים נכנסים לסופר מספר פעמים בשבוע בשביל לעשות קנייה קטנה – ובלא מעט מצבים קנייה של "לחם, חלב ויוגורט", יכולה להסתכם ב-200 ₪, בגלל כל אותם פיתויים שיש בסופר. מהסיבה הזאת, אחת הדרכים באמצעותן ניתן לחסוך סכום כסף לא קטן, עוברת בקנייה מרוכזת, אשר תתבצע אחת לשבועיים או שלושה. כמובן, שבמידת הצורך תבצעו את ההשלמות הקטנות, ובעת ביצוע אותן השלמות, חשוב שתהיו חדורי מטרה, תדעו בדיוק מה באתם לקנות ותצאו מהסופר/ מכולת עם מה שתכננתם.

4 – לשים בכל חודש סכום כסף קטן בצד
אז נכון שהאידיאל הוא לנסות ולחסוך סכום כסף גבוה בכל חודש – מינימום של 5 אחוז מהמשכורת החודשית. העניין הוא שלצערנו זה לא תמיד מתאפשר – ויש לא מעט אנשים אשר מתקשים להסתדר עם המשכורת החודשית, אז רק הרעיון לחסוך כסף בכל חדש, יכול להיראות להם כאבסורד.
יחד עם זאת, ההמלצה היא לא לוותר על חסכון גם אם מדובר בחסכון קטן במיוחד – של עשרות או מאות בודדות של שקלים בחודש – אם נשכח מהחיסכון אחרי תקופת זמן של מספר שנים, יכול להצטבר בו סכום שיהיה משמעותי – וכמאמר המשפט המפורסם, תמיד כדאי ומומלץ לחסוך גרוש לבן ליום שחור..

5 – לנסות לא להתפתות
אין מה לעשות, אנחנו חיים בעידן צרכני וכחלק מכך, אנו נחשפים ללא מעט פיתויים וזאת, על בסיס יומי.
אז בכדי להצליח ולחסוך כסף לטווח הרחוק, ההמלצה היא לנסות לעמוד בפני אותם הפיתויים ולא למהר לקנות דברים שאנחנו לא צריכים.
גם אם נבחין לדוגמא, במבצעים אטרקטיביים במיוחד, ההמלצה היא לא למהר ולהתפתות לקנות, לפני שעושים חושבים – האם אנחנו באמת זקוקים לאותם הדברים.
גם אם נצליח להפחית את הפיתויים במעט, נוכל לחסוך במצטבר עשרות שקלים בחודש – שהן מאות שקלים ויותר בשנה.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מתנות יוקרתיות – מארזי השוקולד לאירועים מושלמים

שוקולד פרלינים מהווה חלק מהאמנות של עולם השוקולד. מארזי פרלינים הפכו לסמל של יוקרה בכל …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *