5 טיפים – איך לשמור על עור הפנים?

עור הפנים אמור לשמש אותנו במשך כל חיינו – לצערנו, לא קיימת כרגע שיטה או טכנולוגיה באמצעותה ניתן להחליף את העור.
לכן, קיימת חשיבות גבוהה לעשות כל מה שניתן בכדי לשמור על עור הפנים ויש לא מעט עזרים ופעולות אשר בכוחם לסייע במטרה.
אז להלן 5 טיפים שיישומם בפועל יכול לסייע לכם לשמור על עור הפנים צעיר, גמיש ורענן למשך תקופת זמן ארוכה:

טיפ 1 – להרבות בשתיית מים
שתיית מים טומנת בחובה רק יתרונות ולמעשה, בכוחה לסייע בשמירה על הבריאות.
בנוסף ליתרונות הרבים אשר טמונים בשתייה של בין 8 ל-12 כוסות מים ביום, ישנו גם יתרון נוסף, אשר טמון בעובדה ששתייה מרובה של מים יכולה לתרום ללחות ולגמישות של העור.
יחד עם זאת, חשוב להיות מודעים לעובדה שמים יכולים גם לסייע בייבוש עור הפנים – כך לדוגמא, מי שמתקלח בתדירות גבוהה ולפרקי זמן ארוכים עם מים חמים, עלול לגרום למצב של ייבוש עור הפנים – אז חשוב להיות מודעים גם לפעולה זו של המים.

טיפ 2 – הקפדה על תזונה בריאה ונכונה
אנחנו שומעים לא מעט על תזונה נכונה ועל השפעתה על הבריאות, אך חשוב להיות מודעים שלתזונה שכזאת, יש גם השפעה רבה על בריאות ומראה העור.
מהצד השני, למאכלים מסוימים, יכולה להיות השפעה שלילית על העור – כך לדוגמא, שתיה מרובה של קפה, עלולה לגרום להתייבשות העור.
מה שכן מומלץ לאכול אלו מאכלים כמו: ירקות, דגים, אגוזים שקדים ומאכלים אשר נחשבים לעשירים בחומצות שומן בריאות כמו לדוגמא, אומגה 3.

טיפ 3 – להקפיד על שימוש בקרם לחות איכותי ומתאים לסוג העור
עור הפנים חשוף ליובש ודבר זה נכון בעיקר בעונת החורף – מהסיבה הזאת, קיימת חשיבות גבוהה לדאוג ולספק לעור את הלחות לה הוא זקוק.
הדרך הטובה ביותר באמצעותה ניתן ליהנות ממענה על המטרה, היא באמצעות הקפדה על מריחת קרם לחות איכותי, אשר יותאם באופן פרטני לסוג העור.
כדאי לבחור את אותו קרם לחות לפנים בקפידה ומעבר למותג אשר עומד מאחורי הקרם, ההמלצה היא לשים דגש גם על הרכיבים – כדאי לוודא שמדובר בקרם אשר מכיל שמנים מזינים מסוגים שונים.
מעבר לבחירת קרם הלחות המתאים, יש לשים דגש גם על אופן המריחה, כאשר, חשוב לא למרוח בצורה שהינה אגרסיבית מדי וההמלצה היא גם למרוח את הקרם בצורה נכונה – כלפי מעלה.

טיפ 4 – להקפיד על הסרת איפור
מיותר אולי לציין שמדובר בטיפ לנשים אשר בחבור –  בכדי לשמור על העור, קיימת חשיבות גבוהה לאפשר לנקבוביות לנשום. כאשר נשארת שכבת איפור על גבי העור, היא למעשה חוסמת את הנקבוביות ומונעת מהן לנשום. לכן, בכדי לאפשר להן את ה"נשימה" קיימת חשיבות גבוהה להקפיד ולהסיר את האיפור מהעור בכל ערב, לפני השינה – ההמלצה היא לעשות שימוש לצורך המטרה במסיר איפור טבעי, עדין ואיכותי, אשר יאפשר את השגת התוצאה הטובה ביותר וזאת, מבלי לפגוע בעור.

טיפ 5 – שימוש בקרם הגנה
ראשית כל, חשוב להדגיש כי חשוב להקפיד ולהשתמש בקרם הגנה לאורך כל עונות השנה – השמש זורחת לא רק בימות הקיץ וגם בעונות האביב, הסתיו והחורף, יש לא מעט ימי שמש וכחלק מכך, עור הפנים שלנו חשוף לנזקיה (או יותר נכון לנזקים הנגרמים כתוצאה מקרינת ה-UVA). חשוב כמובן לבחור בתבונה את קרם ההגנה ולוודא שמדובר בקרם איכותי, שהינו נכון ומתאים עבור עור הפנים – כמובן, תוך התאמה לסוג העור ולגיל המשתמשים.

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

מטבח בהיר? מטבח כהה? הגיע הזמן לתפוס גוון

לקראת משימת עיצוב מטבח חדש, אנשים רבים מתלבטים אם לבחור בגוונים כהים או בהירים. אם …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *