52 שבועות / בקי מעוז

חלומות, האם יש להם משמעות?

בקי מעוז ורוי פאר מעוז ז"ל
צילום: עצמי

היום אני מציינת 40 שבועות רויצ'וק, 40 ימי שלישי, ילד יפה של אמא.

בשבוע שעבר (שבוע 39) התקשיתי לכתוב, אם הילה לא הייתה לוקחת את המושכות, השבוע הזה היה נשאר מיותם מאמי שלי, ובעצם אולי כך זה היה אמור לקרות.

אתה בא אלינו בחלומות רויצ'וק. מאז שהלכת הספקנו לחלום עליך מלא. למה אני כותבת ברבים? כי אתה מגיע להמון אנשים בחלומות.

ואם אשאל מהו חלום, מה המטרה של החלום והאם יש לו משמעות, בוודאי יענו לי חכמים ממני, שלחלום יש תפקיד. זה המקום היחידי שאני יכולה לחוות אותך באופן מוחשי, לראות אותך, לחבק, לדבר.. בכל פעם שאני חולמת, אני מתעוררת כואבת, שזה נגמר. איך הייתי רוצה עוד כמה דקות איתך, ילד שלי.

אתה יודע, אך מי שקורא לא יודע, לכן אספר ועל הדרך אודה לך שזה קרה.

יום אחרי שקמנו מהשבעה, השאלות עוד רצו בטירוף מאחד לשני, כשכל פיסת מידע הייתה חשובה לי והייתי מנסה לדלות פרטים מכל החברים שלך. חקירות, שאלות ומתח, אבל כבר אז, יום אחרי השבעה, חלמתי עלייך רוי.

ראיתי אותך משחק עם מלא ילדים, זה היה הרי הכי טבעי בעולם, ניסיתי להגיע אלייך, חייכת אלי ונעלמת. פתאום מצאתי את עצמי עולה בריחוף מעל גרם מדרגות גבוה וספירלי. יד כיוונה והובילה אותי עוד ועוד למעלה, עד שהגעתי לחדר גדול. הבחנתי בספה לפני ואתה שכבת עליה, כשהראש שלך היה מופנה קדימה ואז הסתובבת וחייכת. רויצ'וק, ניסיתי לקרוא לך ופתאום נעמדת מולי. הבלורית הבלונדינית שלך קרנה, הראש שלך היה מוטה מטה ואז אמרת לי המשפט שלא אשכח לעולם: "אמא, סליחה, לא הצלחתי להחזיק, זה היה כבד מדי". חיים שלי, אתה ביקשת ממני סליחה! שאלתי אותך מה היה כבד לך, מה לא הצלחת להחזיק, צעקתי בחלום ללא קול, אבל אתה נעלמת לי. קמתי בבוקר בבהלה ואני זוכרת שנכנסתי לחדר שלך ובאמת לא היית.

נשמה שלי, 40 שבועות זה כל כך הרבה זמן, רוי, זה המון זמן! לפעמים אני אומרת לך בשקט: "יאללה, מספיק עם הבדיחות, תחזור הביתה". ואני יודעת שזה לא יקרה לעולם. ואני קוראת לך שתחזור, רוי, ואני צועקת ללא קול, לפעמים לתוך הכרית כדי שלא ישמעו.

רצה לעזור לך. יוסי ורוי ז"ל
צילום: עצמי

החלום הזה היה הרגע שבו הבנתי שיש משהו שם למעלה ומעבר, שאתה נמצא בי וסביבי כל הזמן, סביבנו. זה היה בשבוע הראשון.

השבוע יוסי חלם עלייך, רויצ'וק נשמה שלי, והחלום של יוסי סגר עבורי מעגל כלשהו, או שבעצם פתח מעגל חדש בהתמודדות.

אם בחלום שלי ביקשת ממני סליחה, אז יוסי חלם אותך מחבק אותו חזק ובוכה ואומר לו: "יוסי, אני לא רוצה ללכת", מחבק חזק ובוכה בדמעות. ממני ביקשת סליחה על שהלכת, ומיוסי ביקשת לחזור. זה לא החלום הראשון של יוסי עליך, אך זה העוצמתי ביותר. כשהוא סיפר לי על החלום, הקול שלו רעד, הוא התעורר מבועת. הוא סיפר לי שזה היה כל כך מוחשי, רויצ'וק, שהוא כל כך רצה להחזיק אותך ולא לתת לך ללכת. הוא רצה לעזור לך, להחזיק ולא להרפות.

שני החלומות האלו הזה יישארו חרוטים חזק, רויצ'וק שלי, באחד ביקשת סליחה ובשני ביקשת לחזור!

מה, ישנתי איתך כל הלילה?
צילום: עצמי

רויצ'וק, לחלומות יש משמעות ואנחנו מחכים בקוצר רוח ובצפייה לחלום אותך. אלינורי חולמת אותך הרבה, גם גולן, אנג'ל שרואה אותך ולא תמיד מצליחה לספר.

כל לילה אני מבקשת ממך שתבוא שוב.

חיים שלי אני מתגעגעת ממש ממש. הנה החופשה מסתיימת ואני זוכרת מה היינו מתכננים כל שנה. החלומות שהצלחתי להגשים לך ואיתך ילוו אותי כל החיים.

לחלום יש תפקיד, אנחנו חולמים להגיע ליעדים, רוצים לקוות שמלווה ונעשה. לכל אחד יש חלום אחד קטן שרק הוא יודע מהו, לרוב אלו תקוות שאנו שואפים להגיע אליהן, ולפעמים אנו מצליחים, לפעמים הם נשארים בגדר חלום.

לא אפסיק לחלום לעולם רוי, אתה הרי יודע מלאך של אמא, שכל דבר שאמא אומרת, היא גם תעשה, הספקת להכיר אותי. למדתי בחיי שלהגיע ליעד כלשהו יש שפע של דרכים, אנחנו בוחרים את הדרך, ואם לא הגעתם, אל תפסיקו לחלום, פשוט תנסו בדרך אחרת!

אני מתגעגעת לשינה איתך רוי, לחיבוק החם שלך בלילה, ליד שהיית מעיף עלי פתאום ומעיר אותי, לריח שלך מתחת לשמיכה. לבוקר, כשהיית מתעורר ואומר: "מה, ישנתי איתך כל הלילה?".

אהוב ליבי, ילד של אימוש, אתה ישן איתי כל לילה, תמיד. אני נרדמת איתך ומתעוררת איתך. החלומות שלנו תמיד יהיו, רק אל תשכח לבוא אלי לפחות פעם בשבוע, כפרה עלייך.

ועוד דבר מאמי שלי, שחשוב לי לספר לך, אתמול היה השיעור האחרון בקמפוס בשיעורי הקבלה והשיעור עסק בהודיה ושמחה. כשנשאלתי על מה אני מודה, אמרתי: "את הכאב הנורא מכל הבורא שלח אלי, הניסיון המר ביותר לאדם, הוא לאבד ילד. את שקרה לא ניתן להשיב".

אני לא בטוחה שאני מודה לו שלקח לי אותך, אך את כל מה שקרה מאז אני יכולה להגיד שהכל בזכותו. הודיתי על הכוח, תעצומות הנפש, צלילות הדעת, האומץ ואי איבוד השפיות מאז הלכת.

החלום להישאר שפויה הוא החלום היחיד שאיתו אני הולכת, רוי שלי, אחרת מזמן כבר הייתי מצטרפת למלאכים בשמיים.

תודה שאתה שומר עלי.

אל תפסיקו לחלום כי החיים האלו מלאים במשמעות רק צריך להסתכל סביב

#רויצוק_תמיד_איתי

אודות כתב מקומי

אולי יעניין אותך גם?

החיים נמשכים / בקי מעוז

בקי מעוז (צילום: דורון גולן) שחור ולבן חלומות של בני האדם נרקמים בשנתנו, או לפחות …

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *